16. edycja konkursu European Language Label

Zapraszamy do udziału w konkursie European Language Label (Europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych). Organizatorzy - Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji i Ministerstwo Edukacji Narodowej - zachęcają do zgłaszania ciekawych i innowacyjnych projektów w zakresie nauczania i uczenia się języków obcych. Najlepsze z nich otrzymają prestiżowy certyfikat European Language Label. W tym roku, w związku z obchodami 30-lecia programu Erasmus+ , zostanie przyznana również nagroda w kategorii specjalnej.

Najważniejszym kryterium oceny projektów jest ich innowacyjność rozumiana jako znalezienie środków niedostępnych w dotychczasowej praktyce nauczyciela języka obcego, służących do lepszego rozwijania komunikacyjnych kompetencji językowych (obejmujących kompetencje ogólne, językowe, socjolingwistyczne i pragmatyczne, interkulturowe) albo umożliwiających pełną realizację potrzeb i uzupełnienie braków kompetencyjnych uczniów.

Uniwersytet Łódzki może się pochwalić sukcesem z 2014 roku, kiedy otrzymał certyfikat European Languge Label za realizację projektu "Dystefl - Dyslexia for Teachers of English as a Foreign Languge" przez Zakład Pragmatyki Językowej Wydziału Filologicznego UŁ.

Informacje dotyczące tegorocznej edycji konkursu i zasad zgłaszania projektów znajdują się na stronie ELL. Osoby zainteresowane złożeniem wniosku zapraszamy do kontaktu z Marcinem Podogrockim, Centrum Nauki - tel. 6354752, email mpodogrocki@uni.lodz.pl .

Termin zgłaszania projektów upływa 20. czerwca 2017 roku.

Tekst źródłowy: Centrum Nauki

Redakcja: Centrum Promocji