22 czerwca, 2017 r.

5000 zł od Rektora UŁ dla młodych, którzy mają pomysł na biznes

fot. UŁ

Za nami kolejna, dziewiąta już, edycja Konkursu Prezydenta Miasta Łodzi „Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Biznes”. Uniwersytet Łódzki od kilku lat aktywnie uczestniczy w realizacji konkursu, wspierając działania promocyjne oraz prace Kapituły Konkursowej. W tym roku nasza uczelnia była gospodarzem Gali Finałowej.

W auli Wydziału Filologicznego UŁ zgromadzili się uczestnicy konkursu oraz fundatorzy nagród - przedstawiciele firm i organizacji, a także zaproszeni goście. Przywitał ich prof. Tomasz Cieślak, prorektor ds. studenckich Uniwersytetu Łódzkiego.

- Wszystkim uczestnikom konkursu życzę, aby ta gala była początkiem Państwa nowej, wspaniałej kariery. W Łodzi musi się udać – powiedział prof. Tomasz Cieślak.

Wśród uczestników i laureatów konkursu jest wielu studentów i absolwentów Uniwersytetu Łódzkiego. Do ich grona dołączył w tym roku Andrzej Dawid z projektem Grupa Concept Tours 3.0. Otrzymał nagrodę finansową w wysokości 5000 zł ufundowaną przez Rektora Uniwersytetu Łódzkiego dla najlepszego biznesplanu zgłoszonego w konkursie przez studenta lub absolwenta Uniwersytetu Łódzkiego.

- Dziękuję bardzo za to wyróżnienie. Cieszę się, że ta gala ma miejsce właśnie tu, na Uniwersytecie Łódzkim. Jestem przekonany, że w murach uczelni znajdują się ci młodzi, energiczni ludzie, którzy są przyszłością biznesu w Łodzi – powiedział Andrzej Dawid podczas odbierania nagrody.

Projekt laureata to niespotykane na rynku połączenie szkolnych, zagranicznych wyjazdów edukacyjno-językowych, z warsztatami prowadzonymi przez firmy szkoleniowo-coachingowe w zakresie m.in. efektywnej nauki, szybkiego czytania czy motywacji.

IX edycja Konkursu „Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Biznes” realizowana była w trzech kategoriach: Technologie Informatyczne (ICT), Ogólna oraz Plebiscyt Internautów. Inicjatywa ma przede wszystkim promować przedsiębiorcze postawy wśród młodych ludzi oraz zachęcać ich do wiązania swojej przyszłości z Łodzią. W tym roku inicjatywę wspierały 32 podmioty, a wśród nich 5 największych łódzkich uczelni, a także działający na rynku przedsiębiorcy, oraz instytucje okołobiznesowe. Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem studentów i absolwentów szkół wyższych. Efekt ostatnich 8 edycji to ponad 1000 pomysłów biznesowych, blisko 300 profesjonalnych biznesplanów oraz ponad 140 firm funkcjonujących w wyniku udziału konkursie.

Redakcja: Centrum Promocji

Poprzednia wiadomość Opłaca się być Absolwentem UŁ