Absolwenci WPiA UŁ na I miejscu

Ministerstwo Sprawiedliwości podsumowało wyniki egzaminów na aplikacje prawnicze.

Absolwenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego zajęli pierwsze miejsce pod względem zdawalności do Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury oraz obronili drugie miejsce pod względem zdawalności na aplikacje korporacyjne.

Zdawalność absolwentów Wydziału Prawa i Administracji na aplikację ogólną w 2015 roku osiągnęła pułap 21,3% wszystkich przystępujących do konkurs. Wynik ten był najwyższy w całej Polsce.

W 2015 roku zdawaniem na aplikację bezpośrednio po ukończeniu studiów na Wydziale Prawa i Administracji UŁ zainteresowanych było 179 osób, w tym 64 osoby zdawały na aplikację adwokacką, 90 osób - na aplikację radcowską, 12 osób - na aplikację notarialną, a 13 osób - na aplikację komorniczą.

Wszystkim absolwentom oraz wykładowcom, którzy przyczynili się do ich sukcesu, serdecznie gratulujemy!