19 października, 2018 r.

Archizo z nagrodą Rektora UŁ w konkursie Mam Pomysł Na Startup

Znamy laureatów konkursu X edycji konkursu ”Młodzi W Łodzi – Mam Pomysł Na Startup”, którego celem było wyłonienie innowacyjnych i nowatorskich pomysłów na własny biznes oraz wsparcie ich rozwoju. Tegoroczną edycję konkursu wygrał pomysł na inteligentne ule. Rozwiązanie umożliwia monitorowanie uli, które zapobiega wymieraniu pszczół. Nagrodę ufundowaną przez Rektora UŁ w wysokości 6000 zł otrzymali założyciele start-upu ARCHIZO – Marta Nowacka oraz Łukasz Orzechowski.

ARCHIZO – ARCHITEKTONICZNA UKŁADANKA to kreatywny i innowacyjny projekt o walorach edukacyjnych, który wpisuje się w potrzeby lokalnego rynku edukacji architektoniczno-historycznej, budowania tożsamości lokalnej, wytwarzania symbolicznych gadżetów miejskich o dużych walorach estetycznych.

Archizo powstało, ponieważ nie istniała żadna podobna pomoc dydaktyczna pozwalająca przekazywać wiedzę z zakresu historii architektury. Pomysł narodził się podczas tworzenia autorskiego programu warsztatów nt. tożsamości architektonicznej Łodzi, który Marta Nowacka realizowała w łódzkich szkołach. Bardzo szybko okazało się, że to nie tylko edukacja i wspaniała zabawa, ale niebanalny gadżet miejski.

Ambicją Archizo jest propagowanie architektonicznej tkanki miejskiej, dlatego realizuje się i rozwija na trzech obszarach działalności komercyjnej:

- organizacji warsztatów architektoniczno-edukacyjnych z wykorzystaniem autorskiej układanki architektonicznej ARCHIZO,

- produkcji niebanalnych gadżetów miejskich o niespotykanych walorach estetycznych,

- realizowania personalizowanych produktów architektonicznych dla firm, instytucji i organizacji.

W tegorocznej edycji konkursu uczestnicy mieli możliwość przedstawienia projektów we wczesnej fazie rozwoju doświadczonym i uznanym w środowisku przedsiębiorcom, ekspertom z obszaru inwestycji wysokiego ryzyka oraz specjalistom z zakresu transferu technologii. Ważnym elementem konkursu będzie możliwość pracy z mentorami, dostęp do know-how, szansa na dopracowanie modelu biznesowego oraz rozwój pomysłu.

Uniwersytet Łódzki jako Partner Strategiczny konkursu zaprosił uczestników na spotkanie networkingowe z mentorami w Pałacu Biedermanna, połączone z wykładem motywacyjnym oraz umożliwił spotkanie uczestników konkursu z przedstawicielami funduszy inwestycyjnych poszukujących ciekawych projektów biznesowych podczas Venture Capital Speed Dating.

Wśród pozostałych laureatów znalazły się projekty: ThermoEye, Pergam.in, XOXO WiFi, Nyklo, moviGO, Exal Bone, Wavy, DriveCloud, HYDRA, TOMEK, Equezra, MAKE YOURSELF, Memory Suport, Rozwój pojazdu do filmów 360. Gala finałowa wydarzenia odbyła się 18 października 2018 roku w Expo Łódź.

O potrzebie wspierania dobrych pomysłów biznesowych świadczy znakomity rozwój biznesów laureatów nagrodzonych przez Uniwersytet Łódzki w ubiegłych latach, tj. platforma rekrutacyjna Sharehire (2015) oraz Łódzki Detal (2016).

Źródło: Centrum Współpracy z Otoczeniem UŁ, http://startupy.lodz.pl

Redakcja: Centrum Promocji UŁ

Poprzednia wiadomość Prof. Przemysław Waingertner wyróżniony nagrodą Świadek Historii
Następna wiadomość Projekt wiedza – UŁ w Empiku: Mit jedności.