27 stycznia, 2016 r.

Bezpłatne czytania sztuki Gerhardta Hauptmanna "Tkacze"

w AOIA i Teatrze Studyjnym.

Czytania w adaptacji Erika Baumann (Dozentin für Sprechkunst der Hochschule für Musik und Darstellende Kunst, Stuttgart), w języku niemieckim, z polskimi napisami odbędą się:

15.02.2016 - w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych, ul.Zachodnia 54/56, godz.18.00

Zgłoszenia celem rezerwacji wejściówek należy kierować na adres sekretariat@aoia.pl

16.02.2016 - w Teatrze Studyjnym, ul.Kopernika 8, godz.19.00

Zgłoszenia celem rezerwacji wejściówek należy kierować na adres biletyst@filmschool.lodz.pl

"Tkacze"

Śląsk, 1844 – bunt tkaczy. Harowali wtedy 12 godzin dziennie za głodowe wynagrodzenia. Dzisiejsze szwaczki z Południowej Azji nie mają lepiej. T-Shirty, jeansy i wszelkie ubrania, które nosimy, ukazują dobitnie aktualność tematu. Czterej studenci Szkoły Wyższej Muzyki i Sztuk Pięknych w Stuttgarcie i ich Pani Docent, zainspirowali się dramatem autorstwa laureata Literackiej Nagrody Nobla- Gerharta Hauptmanna- pt. „Tkacze” i zrealizowali akustyczny kolaż. Sceniczne didaskalia, osobiste dopiski i dialogi zawarte w dziele literackim wystarczyły, by zainicjować fabułę rodem z kina akcji z cynicznym fabrykantem i policjantem w rolach głównych, zrozpaczonymi pracownikami, narastającym gniewem i oporem. By pokazać targające nimi emocje nie potrzeba żadnych masek i rekwizytów. Tylko głosu mówców...

Słowo mówione i śpiew : Maren Ullrich, Philipp Fahrenbruch, André Holonics. Gitara: Thilo Ruck. Reżyseria: Erika Baumann, Docent w zakresie emisji głosu w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst, Stuttgart. Czytanie po niemiecku na żywo, z polskimi podpisami. Czas trwania: ok. 70 min.

Poprzednia wiadomość Prezydent wręczył nominacje profesorskie
Następna wiadomość Publiczne Liceum Ogólnokształcące UŁ otrzymało tytuł "Złota Szkoła 2015"