Bibliotekoznawcy na IFLA 2017

We Wrocławiu trwa Światowy Kongres Bibliotek i Informacji Międzynarodowej Federacji Bibliotekarskich Stowarzyszeń i Instytucji IFLA (International Federation of Library Associations and Institutions). Hasło wydarzenia to Biblioteki. Solidarność. Społeczeństwo. W Kongresie biorą udział studenci z Katedry Informatologii i Bibliologii Uniwersytetu Łódzkiego.

IFLA zrzesza ponad 14 000 stowarzyszeń, bibliotek i innych instytucji działających na rzecz bibliotek z ponad 150 krajów świata. Cykliczna impreza, która co roku odbywa się na innym kontynencie, to przegląd najważniejszych wydarzeń dotyczących bibliotekarstwa, informacji naukowej, zarządzania wiedzą. To również okazja do prezentacji innowacyjnych projektów wytyczających przyszłość bibliotek, wymiany doświadczeń i opinii najwybitniejszych przedstawicieli światowego bibliotekarstwa.

Podczas Kongresu odbędzie się ok. 220 sesji prezentujących najważniejsze problemy światowego bibliotekarstwa. Uzupełnieniem głównego nurtu programowego są specjalne wykłady, prezentacje, stoiska sponsorów - firm działających w obszarze bibliotekarstwa, postery oraz Bulwar polskich bibliotek.

W tegorocznym wydarzeniu organizowanym w Polsce uczestniczy aż 3500 osób.

Kongres potrwa do 25 sierpnia.

Redakcja: Centrum Promocji