Certyfikat "Uczelnia Liderów 2016" dla UŁ

Uniwersytet będzie się mógł posługiwać tymi tytułem w nadchodzącym roku akademickim 2016/2017. Dodajmy, że uczelnia uzyskała te tytuły także w latach ubiegłym.

Certyfikat i znak jakości "Uczelnia Liderów" przyznała Uniwersytetowi Łódzkiemu Komisja Ekspercka działająca w ramach VI edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych. To wyróżnienie przyznano uczelni także już po raz kolejny. Program "Uczelnia Liderów" realizowany jest od roku 2011 i służy identyfikowaniu i promowaniu najlepszych polskich uczelni oraz wartościowych ofert na rynku szkolnictwa wyższego.

- W tym programie staramy się wskazywać kandydatom na studia te spośród polskich szkół wyższych, które określone powyżej cele i kierunki aktywności rozwijają w sposób wzorcowy - informują przedstawiciele Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Uroczysta gala wręczenia certyfikatów "Uczelnia Liderów" 2016 odbyła się 5 lipca w Pałacu Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.