Dni Geografa 2018

Obchody Dni Geografa 2018 z okazji 100-lecia Polskiego Towarzystwa Geograficznego na Wydziale Nauk Geograficznych UŁ i w Bibliotece UŁ odbędą się już w dniach 23-24.04.2018 r. Wydarzenie to jest wpisane w ogólnopolskie obchody, nad którymi patronat objął Prezydent RP, Andrzej Duda.

W ciągu dwóch dni uczestnicy będą mogli wysłuchać siedmiu prelekcji podróżniczych i badawczych, relacji na temat sukcesów polskich uczniów w Międzynarodowej Olimpiadzie Geograficznej oraz historii Oddziału Łódzkiego PTG. Dla uczniów szkół z województwa łódzkiego zorganizowano konkurs wiedzy geograficznej z nagrodami.

Miejscem obchodów będzie nowa aula im prof. Stanisława Liszewskiego na Wydziale Nauk Geograficznych oraz Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego. Początkiem drugiego dnia obchodów będzie wernisaż w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego "Łódź i region łódzki od XVI wieku do współczesności." Zostaną na nim zaprezentowane mapy, plany, grafiki i druki ulotne - od mapy W. Grodeckiego z 1595 roku po fotografie z lat 60. XX w. Kolekcję map i grafik będzie można oglądać do 15 czerwca 2018 r. Uzupełniniem wydarzenia będzie prezentacja wystawy wirtualnej "Łódź i region łódzki na mapach i planach od XVI do XX wieku", dostępna na stronie www.lib.uni.lodz.pl.