„Dobra uczelnia – Dobra praca” 2016

Certyfikat dla UŁ na rok akademicki 2016/2017

Akademickie Centrum Informacyjne w Poznaniu poinformowało Uniwersytet Łódzki o uzyskaniu przez naszą uczelnię certyfikatu "Dobra uczelnia - Dobra praca" 2016. Uniwersytet będzie się mógł posługiwać tym tytułem w nadchodzącym roku akademickim 2016/2017. Dodajmy, że uczelnia uzyskała ten tytuł także w roku ubiegłym.

Program certyfikacyjny "Dobra uczelnia - Dobra praca" ma na celu popularyzowanie oraz wyróżnianie dobrych wzorców w szkolnictwie wyższym w zakresie innowacyjnych i kreatywnych działań na rzecz tworzenia perspektyw zawodowych. Uczelnie, którym przyznano ten certyfikat, zostały poddane wnikliwej analizie dotyczącej m.in. funkcjonowania na rzecz absolwentów, dostosowania programów nauczania do potrzeb rynku pracy, krajowych i zagranicznych programów stażowych czy współpracy uczelni z pracodawcami.

- Wierzę, że perspektywa stosowania znaku "Dobra uczelnia - Dobra praca" odegra dużą rolę w budowaniu wizerunku Uczelni odpowiedzialnej względem otoczenia, która dostosowuje profil kształcenia do potrzeb rynku pracy - mówi Krzysztof Kędzierskim Dyrektor ACI.