18 października, 2018 r.

Doktorant UŁ nominowany do nagrody MediaTory 2018

fot. Jay Aka

Organizatorzy Studenckich Nagród Dziennikarskich MediaTory ogłosili listę nominowanych dziennikarzy i ludzi mediów, którzy w 2017 roku najbardziej wyróżnili się swoją pracą. Przyznając MediaTory studenci chcą pokazać jak ważne dla osób dopiero wkraczających do medialnego świata są rzetelność, profesjonalizm i najwyższe standardy. W zacnym gronie nominowanych znalazł się w tym roku Tomasz Grzywaczewski – doktorant na Wydziale Prawa i Administracji UŁ, który został nominowany w kategorii ObserwaTOR. Głosowanie w plebiscycie MediaTory na Uniwersytecie Łódzkim zostanie przeprowadzone wśród studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej przez Dziennikarskie Koło Naukowe UŁ.

Nominowani w kategorii ObserwaTOR, to autorzy, którzy bacznie obserwując rzeczywistość, poszerzają nasze horyzonty, tworząc prawdziwe opowieści z innego – choć często bliskiego nam – świata. W przypadku Tomasza Grzywaczewskiego jest to opowieść o codziennym życiu w tzw. państwach nieuznawanych, którą możemy poznać w książce „Granice marzeń. O państwach nieuznawanych”. Pozostałe osoby nominowane w kategorii ObserwaTOR to:

– Jacek Hołub („Żeby umarło przede mną. Opowieści matek niepełnosprawnych dzieci”): za reportaż o samotności, zwątpieniu i bezwarunkowej miłości;

– Marek Sygacz („Rakka”, Polsat News): za bycie jednym z pierwszych polskich dziennikarzy relacjonujących walkę o syryjską Rakkę;

– Ewa Winnicka („Był sobie chłopczyk”): za reporterskie śledztwo w sprawie dwuletniego Szymona, którego śmierć rodzice ukrywali przez dwa lata;

– Ilona Wiśniewska („Lud. Opowieści z grenlandzkiej wyspy”): za opowieść o jednym z najbardziej niezwykłych wycinków świata i przekrojowe ukazanie życia na dalekiej Północy.

MediaTory to plebiscyt, w którym studenci dziennikarstwa doceniają swoje autorytety. Konkurs ma za zadanie wyłonić najwybitniejsze, zdaniem studentów dziennikarstwa, osobowości medialne w następujących kategoriach: AuTORytet, NawigaTOR, TORpeda, DetonaTOR, AkumulaTOR, ProwokaTOR, InicjaTOR, ReformaTOR i ObserwaTOR. Dzięki plebiscytowi przyszli dziennikarze z całej Polski mają szansę nagrodzić tych ludzi mediów, którzy kierują medialną lokomotywę na najwłaściwsze – z punktu widzenia przyszłego redaktora – tory. Laureatów konkursu wybierają studenci dziennikarstwa z polskich uczelni, które wyrażają chęć uczestnictwa w plebiscycie oraz na których funkcjonuje odrębny kierunek „dziennikarstwo”.

Zwycięzców poznamy podczas gali finałowej 1 grudnia w Auditorium Maximum UJ, a wyłoni ich ponad 10 tysięcy studentów z 22 polskich uczelni.

Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki i nauk ścisłych. Współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba studiujących tutaj obcokrajowców, a polscy studenci poznają Europę, Azję, czy wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Zapraszamy na stronę Biura Prasowego UŁ: https://biuroprasowe-uni-lodz.prowly.com/

Źródło: http://www.mediatory.pl

Redakcja: Centrum Promocji UŁ