Dr Milena Koprowska z PLO UŁ – nauczycielką na medal

Dr Milena Koprowska, pracująca w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, zwyciężyła w plebiscycie Dziennika Łódzkiego, Expressu Ilustrowanego i Naszego Miasta - "Nauczyciel na Medal" w kategorii szkół ponadpodstawowych. Otrzymała 1173 głosy.

- Wygrana w plebiscycie Dziennika Łódzkiego "Nauczyciel na medal" ma dla mnie szczególne, osobiste znaczenie, ponieważ nauczycielem jestem dopiero od 7 lat. Kiedy zdecydowałam się na pracę w PLOUŁ, miałam za sobą 25 lat doświadczenia akademickiego na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UŁ. Obawy, czy sprawdzę się jako nauczyciel, były ogromne. Ci młodzi ludzie dopiero wchodzą w swoją dorosłość, czasem skonfliktowani ze światem i zbuntowani przeciwko wszystkim. Ale przede wszystkim to wspaniała i mądra młodzież, z ogromnym potencjałem i pracowitością.

Ta nagroda jest szczególna i wyjątkowa, bo przyznana przez moich uczniów, bez których nie istnieje nauczyciel. Pozwala mi wierzyć, że to co robię ma sens, że moja pasja i codzienny trud są zauważane. Plebiscyt przyniósł nam wszystkim sporo przeżyć. Za emocje, nadzieje i obawy gorąco dziękuję naszym uczniom i cieszę się razem z nimi ze wspólnego zwycięstwa. - mówi laureatka.

Plebiscyt miał za zadanie wyłonić i docenić pedagogów z pasją, którzy zjednują sobie uczniów cierpliwością, serdecznością i sposobem przekazywania wiedzy. Zostały również wyróżnione szkoły, w których uczniowie czują się doceniani, które w nowoczesny sposób przekazują im zasób niezbędnej wiedzy. Najlepsi nauczyciele zostali wybrani osobno w Łodzi, Skierniewicach, Piotrkowie Trybunalskim i wszystkich powiatach województwa. Nagrody zostały przyznane w pięciu kategoriach: nauczyciele klas I-III szkoły podstawowej, nauczyciele klas IV-VIII szkoły podstawowej, nauczyciele szkół ponadpodstawowych, szkoła roku oraz nauczyciel akademicki.

Serdecznie gratulujemy!

Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat - wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Źródło: Dziennik Łódzki, dr Milena Koprowska