Drugie miejsce Repozytorium UŁ w Rankingu Web of Repositories

Opublikowano najnowszy Ranking Web of Repositories, w którym Repozytorium Uniwersytetu Łódzkiego znalazło się na drugim miejscu wśród polskich repozytoriów i bibliotek cyfrowych.

Ranking tworzony jest od 2008 roku. W ocenie platform brane są pod uwagę następujące kryteria: Size - pełne dokumenty tekstowe (format pdf); Visibilty (zewnętrzne linkowanie do dokumentów zamieszczonych w repozytorium); Rich files (promowanie materiałów zdeponowanych w repozytorium w środowisku Web 2.0); Scholar (indeksowanie przez Google Scolar plików dostępnych w repozytorium).

Wysokie miejsce Repozytorium Uniwersytetu Łódzkiego w rankingu jest efektem systematycznej pracy redaktorów nad zwiększeniem widoczności RUŁ w narzędziach Google i podniesienia wskaźników indeksacji. W rezultacie kilkuletniej działalności platforma RUŁ jest rozpoznawalnym i efektywnym kanałem komunikacji naukowej.

Dziękujemy pracownikom naukowym za współpracę i zaangażowanie w tworzenie zasobów Repozytorium Uniwersytetu Łódzkiego.

Zapraszamy do dalszej współpracy: repozytorium@lib.uni.lodz.pl.