27 listopada, 2017 r.

Dyktando mikołajkowe, czyli… jak oswoić gżegżółkę

źródło: pixabay

„Polacy nie gęsi, iż swój język mają”…i znają. Można się o tym będzie przekonać, przychodząc na dyktando mikołajkowe 6 grudnia. Ortograficzna potyczka rozegra się na Wydziale Filologicznym UŁ.

Już po raz czwarty wszyscy miłośnicy łamigłówek ortograficznych będą mogli zmierzyć się z wyzwaniami języka polskiego. W dyktandzie mogą wziąć udział zarówno studenci, pracownicy naszej uczelni, jak i mieszkańcy Łodzi.

Organizatorami wydarzenia są: Koło Naukowe Językoznawców działające przy Zakładzie Współczesnego Języka Polskiego UŁ i Koło Naukowe „wKoło Języka” działające przy Zakładzie Historii Języka Polskiego UŁ.

Dyktando odbędzie się 6 grudnia o godzinie 15:15 w auli A3 Wydziału Filologicznego UŁ (ul. Pomorska 171/173 w Łodzi). Podobnie jak w latach ubiegłych przewidywane są atrakcyjne nagrody dla laureatów w trzech kategoriach: student UŁ, pracownik UŁ, osoba niezwiązana z uczelnią.

Patroni medialni wydarzenia: TVP3 Łódź, Młodzi w Łodzi, Radio Łódź.

Redakcja: Centrum Promocji

Poprzednia wiadomość "Nekroperformans..." z Nagrodą im. Kotarbińskiego