19 października, 2017 r.

Dzień Krajobrazu

Źródło: Pixabay

Już w najbliższy piątek, 20 października 2017 roku na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ organizowany jest Dzień Krajobrazu - święto ustanowione w celu promowania działań na rzecz krajobrazu i jego ochrony.

Tegoroczne spotkanie pt. „Krajobraz – zasób cenny, wspólny, zagrożony” obejmuje:

• Warsztaty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów: „Krajobrazy miasta – poznajemy miasta”, „Krajobraz województwa łódzkiego – próba typologii”.
  • Wystawę fotograficzną „Drzewa w krajobrazie” autor dr P. Wypych, otwarcie wystawy godz. 11.00 (Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ, ul. Rewolucji 1905 r nr.39, budynek E -III piętro).
  • Sesję naukową (11.30-13.00, sala C 101):

"Krajobraz przyrodniczy województwa łódzkiego", Katarzyna Krakowska, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego;

"Rola regionalnego dyrektora ochrony środowiska w ochronie krajobrazu", Piotr Ligocki, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Łodzi.

"Audyt krajobrazowy – cele, zakres, metodyka" Joanna Jarominek ,Małgorzata Kucharska, Marta Pabich – Makoska, Biuro Planowania Przestrzennego Województwa Łódzkiego

Organizatorem wydarzenie jest Katedra Gospodarki Regionalnej i Środowiska (Instytut Gospodarki Przestrzennej, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ) oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego przy współudziale Biura Planowania Przestrzennego Województwa Łódzkiego oraz Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska
w Łodzi.

Więcej informacji na http://www.region.uni.lodz.pl/

Poprzednia wiadomość UŁ komentuje: Fintech – bankowość przyszłości?
Następna wiadomość Tajniki targów i Warsaw Moto Show