10 marca, 2017 r.

Dzień Otwarty na Wydziale Filologicznym UŁ

fot. Maciej Andrzejewski - UŁ

Ponad 600 uczniów i nauczycieli z całego województwa łódzkiego oraz Gdyni, Częstochowy i Drohiczyna wypełniło 10 marca budynek Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Pomorskiej 171/173. Licealiści brali udział w wykładach, prezentacjach i konkursach. Wszystko po to, by lepiej zapoznać się z ofertą studiów i samym Wydziałem. Przywitali ich m.in. prof. Joanna Jabłkowska, Dziekan Wydziału i prof. Tomasz Cieślak, Prorektor UŁ ds. studenckich.

- Być może przyjeżdżając do nas już myślicie o swojej przyszłej pracy jako nauczyciel, logopeda czy dziennikarz, ale może ktoś z was chce być w przyszłości naukowcem. Ja miałam właśnie takie marzenie, które się spełniło, czego i wam życzę. Studia na naszym Wydziale to tak naprawdę nie tylko nauka języków obcych, ale również rozwój własnej osobowości, prawdziwa intelektualna przygoda - powiedziała prof. Joanna Jabłkowska, a prof. Tomasz Cieślak dodał, że umiejętności i kompetencje miękkie dotyczące rozumienia i komunikacji, które nabywa student Wydziału Filologicznego, są potrzebne w każdej dziedzinie, więc takie studia przygotowują do bardzo różnych zawodów.

W tym roku formuła tradycyjnego spotkania z licealistami została zmodyfikowana.

– Tym razem uczniowie, którzy nas odwiedzili, mogli przekonać się, jak wyglądają zajęcia akademickie, porozmawiać ze studentami i wykładowcami poszczególnych kierunków oraz poznać sam budynek i jego otoczenie. Naszym priorytetem było, aby tego dnia maturzyści i ich opiekunowie uzyskali odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania dotyczące studiowania – podkreśliła dr Karolina Kołodziej, pełnomocnik Dziekana Wydziału Filologicznego UŁ ds. współpracy ze szkołami.

Uczniowie wzięli udział w blisko 30 krótkich zajęciach poprowadzonych przez nauczycieli akademickich i koła naukowe reprezentujące wszystkie kierunki studiów z oferty Wydziału.

- Na terenie budynku rozlokowaliśmy stoiska informacyjne, przy których nasi goście mogli swobodnie podyskutować z wykładowcami, a także wziąć udział w tematycznych konkursach i łamigłówkach – powiedziała prof. Anna Warda, prodziekan Wydziału Filologicznego ds. promocji i kontaktów ze szkołami.

Partnerami i sponsorami Dnia Otwartego Wydziału Filologicznego UŁ były firmy CERI, Infosys, Fujitsu, Młodzi w Łodzi oraz Coffee Point. Wsparcia finansowego udzielili Dziekan Wydziału Filologicznego UŁ prof. zw. dr hab. Joanna Jabłkowska oraz Prorektor UŁ ds. studenckich dr hab. prof. nadzw. UŁ Tomasz Cieślak.

Poprzednia wiadomość Bezdomność jako problem badawczy – otwarte seminarium
Następna wiadomość Dystrybutory z łódzką wodą na EkSoc-u