E-książka na UŁ

8 marca 2016 r. o godzinie 10:00 zapraszamy Was do Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego na piąte spotkanie z serii Kierunek e-książka organizowane w ramach trwającego od 6 do 12 marca 2016 r. Międzynarodowego Tygodnia Książki Elektronicznej.

Zaprezentujemy Wam nieoczywiste aspekty e-czytania. Udowodnimy, że książka w świecie elektronicznym to nie tylko zwykły e-book oraz czytnik, ale także wielowymiarowe zjawisko kulturowe i technologiczne. Pokażemy Wam jak współcześnie możemy rozumieć książkę elektroniczną oraz jak wiele posiada ona form przekazu.

W tym roku porozmawiamy na temat publikacji i projektów, które integrują tekst, obraz i dźwięk. Zaprezentujemy m.in. książkę autorstwa Tomasza Lipko, "Notebook", gdzie w fabułę powieści wkomponowano kilkanaście filmów, przyjrzymy się grom komputerowym opartym na literaturze. Pokażemy też projekt Cleversan Software - ma on polegać na stworzeniu książki, która zostanie napisana przez polskich internautów. Przyjrzymy się także rozwiązaniom dedykowanym osobom słabowidzącym i niewidomym.

Spotkanie organizowane jest przez Bibliotekę Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wydawnictwo UŁ. Sponsorem tegorocznej edycji jest firma Wiley.

Chcecie dowiedzieć się więcej?

Tu możecie pobrać program spotkania

8 marca 2016 r.

Godz. 10:00-14:00