10 sierpnia, 2017 r.

Ek-Soc Summer School już po raz trzynasty

Źródło: Ek-Soc Summer School

Wyjątkowa podróż dla studentów z całego świata, wykłady i inne zajęcia, poznawanie zakątków Polski, smakowanie Łodzi… to recepta na wakacje według Ek-Soc Summer School. Jest to ciekawa inicjatywa Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Jak letnią szkołę ocenia Eralp Erçetin - student ekonomii z Turcji? Zobaczcie materiał filmowy.

Łódzka Szkoła Letnia to inicjatywa podjęta przez Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ i – jak dotąd – jedyna taka w Łodzi. Jej historia sięga 2004 roku, kiedy to władze Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ i Facultades Metropolitanas Unidas w Sao Paulo zawarły porozumienie dotyczące utworzenia Polsko-Brazylijskiej Szkoły Letniej. Dwa lata później Szkoła została rozszerzona o Universidad SEK z Quito. W następnych latach włączały się do współpracy kolejne uczelnie.

Corocznie na przełomie czerwca i lipca Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego organizuje łódzką edycję Szkoły Letniej. W 2017 roku była to już jej trzynasta edycja. Celem seminarium jest umożliwienie młodym ludziom z różnych krajów nawiązanie kontaktów i współpracy oraz dyskusji na temat kulturowych, społecznych oraz ekonomicznych aspektów związanych z procesami globalizacji i integracji europejskiej. Wykłady i debaty naukowe pozwalają przybliżyć zagranicznym gościom zagadnienia związane z przemianami współczesnego społeczeństwa polskiego.

W zeszłym roku tematyka Szkoły dotyczyła społecznego, kulturalnego i ekonomicznego dziedzictwa miast industrialnych na przykładzie Łodzi. Zajęcia były prowadzone przez wykładowców Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ, a także Politechniki Łódzkiej, SEK University z Quito, FMU z Sao Paulo, University of Padova i University of Roma. Z uwagi na tematykę związaną z rewitalizacją Łodzi, przy organizacji warsztatów terenowych uzyskano wsparcie i pomoc merytoryczną takich instytucji, jak EC-1 Łódź, ART.Incubator oraz Biuro ds. EXPO 2022 – Łódź przy Urzędzie Miasta Łodzi.

Tegoroczna edycja szkoły pod hasłem: The Regional Development, the Revitalisation and Healthy Cities odbyła się w dniach 2-16 lipca 2017 r.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi filmami Uniwersytetu Łódzkiego na kanale naszej uczelni na portalu Youtube.com.

Redakcja: Centrum Promocji

Poprzednia wiadomość Dodatkowy nabór na praktyki Erasmus+