Ekohydrolodzy z całego świata obradują na UŁ

Na Uniwersytecie Łódzkim trwa (26-27 września) międzynarodowe sympozjum naukowe integrujące priorytetowe kierunki działań z zakresu zrównoważonego rozwoju. W konferencji pod hasłem "Ecohydrology for the Circular Economy and Nature-Based Solutions towards mitigation/adaptation to Climate Change" biorą udział naukowcy z ponad 30 państw świata.

Spotkanie ma związek z pracami ONZ nad przyjęciem nowych paradygmatów opartych o funkcjonowanie naturalnych ekosystemów, skutecznych w walce z postępującą degradacją środowiska. Sympozjum skupia uwagę takich organizacji jak UNESCO, Światowa Organizacja Meteorologiczna i Komisja Europejska, a organizatorami są Katedra Ekologii Stosowanej UŁ i Europejskie Regionalne Centrum Ekohydrologii PAN w Łodzi.

W inauguracji sympozjum wzięli udział m. in. prof. Antoni Różalski, Rektor UŁ i Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi. Prof. Różalski życzył uczestnikom udanych obrad na Uniwersytecie Łódzkim, jednej z największych polskich uczelni, wiodącej szkole wyższej w Łodzi Akademickiej, a Hanna Zdanowska, zaprosiła gości ze świata także do zapoznania się z historią i kulturą Łodzi oraz wyjątkowym klimatem naszego miasta.

Redakcja: Centrum Promocji