Erasmus+ pełen możliwości

Program Erasmus+ to przygoda życia - otwiera drzwi do wielu krajów i poszerza horyzonty myślowe. Może okazać się również szansą na zdobycie doświadczenia zawodowego, tak jak w przypadku Eweliny Dalik, studentki Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, która w trakcie wymiany studenckiej na Uniwersytecie w Tampere poprowadziła projekt realizowany we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Kultury w Finlandii.

 

My Learning Data to jeden z 28 projektów, które powstały w letnim semestrze w ramach innowacyjnego centrum Demola Tampere. Głównym założeniem było stworzenie przez studentów platformy, która zbiera od rodziców pozwolenia na dostęp do analityki edukacyjnej (w przypadku osób uczących się online) dzieci do 16 roku życia. Ministerstwo chce w przyszłości znać nie tylko oceny uczniów, ale również wyciągać wnioski z przebiegu jednostkowego procesu edukacyjnego.

Poza studentką zarządzania z Polski zespół projektowy tworzyli: specjalista big data ze Sri Lanki, przyszła graficzka z Singapuru i programistka z Finlandii. Uczestnicy brali udział w regularnie odbywających się spotkaniach z partnerem projektu i opiekunką grupy, informując ich o postępach oraz ewentualnych problemach. Studenci mogli m.in prowadzić rozmowy z dostawcami usług (by poznać ich oczekiwania dotyczące współpracy z Ministerstwem we wspomnianym zakresie) czy dokładniej zapoznać się z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych.

- Byłam odpowiedzialna za koordynacje pracy projektowej, kontakty z partnerami, planowanie spotkań i harmonogramu działań oraz rozwiązywanie bieżących problemów. Miałam też okazje zaprezentować efekty swojej pracy w trakcie dwóch konferencji: Mid Pitching oraz Final Pitching - opowiada studentka UŁ, Ewelina Dalik.

Drużyna otrzymała wyróżnienie za najlepszy blog i nagrodę specjalną za najsilniejsze więzi pomiędzy członkami zespołu. Ministerstwo zadowolone z efektów współpracy, zdecydowało się nabyć licencje, przekazując na ten cel 5000 euro.

Redakcja: Centrum Promocji