Gala Absolwent VIP

Grono Absolwentów VIP naszej uczelni liczy już blisko 200 osób. Uroczysta Gala z udziałem rektora UŁ prof. Antoniego Różalskiego odbędzie się po raz trzeci i będzie stanowiła element wzmacniania relacji Uniwersytetu Łódzkiego z absolwentami.

Spotkanie będzie okazją do wręczenia kolejnych nominacji "Absolwent VIP". Wyróżnienia tym razem odbiorą m.in. Jacek Furman - Prezes Zarządu Aflofarm Farmacja Polska., prof. Jarosław Dziadek - Dyrektor Instytutu Biologii Medycznej PAN oraz Ewa Pilawska - Dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi.

Druga część spotkania poświęcona będzie debacie na temat czwartej rewolucji przemysłowej (Industry 4.). Uczestnicy spróbują odpowiedzieć m.in. na pytania o to jak sztuczna inteligencja wpłynie na prowadzenie biznesu, czy w najbliższych latach maszyny pozbawią nas pracy czy może ją ułatwią i zajmą miejsca deficytowych specjalistów. Poruszona zostanie kwestia sztucznej inteligencji, autonomicznych samochodów, chmur obliczeniowych czy superszybkiego internetu w sieciach 5G.

W panelu dyskusyjnym udział wezmą m.in. Adam Krasoń - Prezes Zarządu PwC Polska, Jarosław Kroc - Prezes Zarządu Accenture Polska, Marcin Malinowski - ‎Head of Global Partnerships Google Polska, Konrad Pokutycki - Prezes Zarządu BSH Polska oraz Hanna Zdanowska - Prezydent Miasta Łodzi.

Spotkanie odbędzie się 23 lutego br. o godz. 18:00 w Pałacu Biedermanna w Łodzi.