Gala Absolwentów Wydziału Filologicznego UŁ

Już w najbliższą sobotę studenci Wydziału Filologicznego UŁ, którzy w minionym roku akademickim obronili swoje prace magisterskie, spotkają się na Gali Absolwentów.

Pierwsza tego typu uroczystość została na Filologu zorganizowana niemal równo rok temu. Pomysł na tyle spodobał się władzom Wydziału i jego studentom, że Gala na stałe trafiła do kalendarza filologicznych wydarzeń.

Podczas sobotniej uroczystości wszyscy zarejestrowani wcześniej magistrzy otrzymają dyplomy ukończenia studiów z rąk Dziekan Wydziału Filologicznego UŁ prof. dr hab. Joanny Jabłkowskiej oraz prorektora UŁ ds. studenckich dra hab. prof. nadzw. UŁ Tomasza Cieślaka. W trakcie Gali zostaną również wręczone medale "Za chlubne studia". Tradycyjnie najbardziej oczekiwanym wydarzeniem dnia będzie jednak moment podrzucenia w górę biretów, których wysoki lot - jak mówi przesąd - ma być zwiastunem udanej kariery zawodowej.

Tegoroczna Gala Absolwentów Wydziału Filologicznego UŁ rozpocznie 9 grudnia o godz. 11:00 w auli A1 budynku przy ul. Pomorskiej 171/173.