15 czerwca, 2016 r.

„Gottland” i „Śmierć w La Fenice”. Spotkania z literaturą

Specjalnie dla pracowników administracyjnych Uniwersytetu Łódzkiego zainaugurowany został nowy cykl spotkań z literaturą organizowany przez Kanclerza UŁ oraz Interdyscyplinarne Centrum Badań Humanistycznych UŁ. Serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnej rozmowy o literaturze!

Skoro wszyscy czytamy, warto porozmawiać o książkach, które nas interesują i inspirują.

Cykl będzie obejmował

najciekawsze zjawiska literackie ostatnich lat – od sag rodzinnych przez

ceniony w Polsce reportaż po kryminały, dlatego każdy z Państwa znajdzie w

czasie spotkań gatunek, który jest mu szczególnie bliski. Rozmowy o książkach będą

prowadzić pracownicy Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.

Wszystkie spotkania odbywają się w Rektoracie Uniwersytetu Łódzkiego.

22 czerwca (w środę) o godz. 16.00 (rektorat, sala 109) prof. Tomasz Cieślak proponuje rozmowę o książce reportażowej Mariusza Szczygła „Gottland”.

6 lipca (w środę) o godz.

16.00 (rektorat, sala 109) dr hab. Maria Berkan-Jabłońska rozmawiać będzie o

kryminale Donny Leon „Śmierć w La Fenice”.

Prosimy o potwierdzenie przybycia na adres: kanclerzul@uni.lodz.pl

Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników administracyjnych do rozmowy o literaturze!

Kanclerz Uniwersytetu Łódzkiego dr Rafał Majda

Kierownik Interdyscyplinarnego Centrum Badań Humanistycznych prof. dr hab. Krystyna Pietrych

Poprzednia wiadomość Bookcrossing na Uniwersytecie Łódzkim
Następna wiadomość Uniwersytet Łódzki wśród 100 najlepszych w rankingu QS University Rankings