18 grudnia, 2015 r.

Historycy sztuki z UŁ wyróżnieni w konkursie "StRuNa"

Historycy sztuki z UŁ wyróżnieni w konkursie

Miło nam poinformować, że Koło Naukowe Historyków Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego otrzymało wyróżnienie w V edycji konkursu "StRuNa"

...w kategorii "Konferencja Roku 2015" za projekt "II Ogólnopolskiego Kongresu Studentów i Doktorantów Historii Sztuki".

Kongres obywał się w Łodzi w dniach 8-11 października 2015 roku i dotyczył szerokiej refleksji na temat sztuki. Wśród wystąpień znalazły się zarówno referaty poświęcone mecenatowi magnackiemu w Rzeczpospolitej w XVII wieku, jak i polskiej fotografii awangardowej w Dwudziestoleciu Międzywojennym czy współczesnej samowoli budowlanej wśród właścicieli prywatnych zabytków w Łodzi. Uzupełnieniem teoretycznej części kongresu było oprowadzenie po Muzeum Sztuki MS2 i po zrewitalizowanej Elektrociepłowni EC1.

Konkurs „StRuNa”, którego skrócona nazwa nawiązuje do hasła „Studencki Ruch Naukowy”, organizowany jest przez Fundusz Pomocy Studentom. Jego celem jest wyróżnienie najlepszych inicjatyw naukowych podejmowanych przez studentów i doktorantów w ramach kół naukowych oraz badań indywidualnych. W W 2015 roku w konkursie odnotowano rekordową liczbę 236 zgłoszeń, w tym aż 20 kół naukowych. Nagrody i wyróżnienia wręczył studentom Podsekretarz Stanu dr Piotr Dardziński w trakcie oficjalnej uroczystości w gmachu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia!

Poprzednia wiadomość X Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych (bezpłatne porady prawne)
Następna wiadomość Oferta stypendialna Brunei Darussalam