6 marca, 2017 r.

I Ogólnopolskie Forum Dobrych Praktyk na UŁ

fot. UŁ

Przemoc – to choroba cywilizacyjna, czy ułomność ludzkiej natury? Nad tym debatowano podczas I Ogólnopolskiego Forum Dobrych Praktyk, które odbyło się 9. marca 2017 r. na Uniwersytecie Łódzkim.

Forum stanowi przestrzeń wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie profilaktyki przemocy wobec dzieci i młodzieży. Głównym celem działania jest udoskonalanie narzędzi i metod pracy z dziećmi i młodzieżą oraz służbami integracji społecznej i nauczycielami.

- Profilaktyka jest bardzo ważna – powiedziała Agnieszka Sikora z Fundacji po DRUGIE. – Profilaktyka to powinien być filar naszej pracy z dziećmi i młodzieżą. Jeżeli będziemy prowadzić w Polsce skuteczną profilaktykę, będziemy żyć w szczęśliwym kraju, w kraju, w którym ludzie szanują siebie nawzajem i respektują zasady.

Wśród prelegentów występujących na spotkaniu była również przedstawicielka Uniwersytetu Łódzkiego, dr Karolina Walczak, która poruszyła problem bullyingu w szkolnych społecznościach. W Forum wzięli udział nie tylko przedstawiciele środowiska naukowego, ale także młodzież z placówek wychowawczych.

_20A4848

Inspiracją dla tej inicjatywy była Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży, prowadzona co roku na całym świecie w pierwszych dniach listopada. Jej autorem jest szwajcarska organizacja pozarządowa zajmująca się prawami kobiet i dzieci – Women’s World Summit Foundation. W Polsce kampanię koordynuje Fundacja po DRUGIE, która od 2014 roku promuje tę inicjatywę wśród licznych podmiotów pracujących z dziećmi i młodzieżą. Podczas Forum rozstrzygnięto konkurs na spot kampanii – zwyciężył Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Bielicach.

_20A4968

Poprzednia wiadomość W Hali Expo w Dzień Targowy…
Następna wiadomość Nieruchomości UŁ w atrakacyjnych miejscach Łodzi na sprzedaż