Instytut Kreatywnej Biologii (ZMIANA TERMINU!)

Nowa inicjatywa Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego - INSTYTUT KREATYWNEJ BIOLOGII - zostanie uroczyście rozpoczęta już 25 listopada br.

Instytut Kreatywnej Biologii (IKB) to akcja skierowana do młodzieży ze szkół gimnazjalnych i licealnych, z Łodzi i regionu, która interesuje się naukami przyrodniczymi, biomedycznymi oraz ekologią, a także stawia na własny rozwój i nie boi się podejmować wyzwań. IKB to cykl 8 spotkań uczniów z nauczycielami akademickimi Wydziału BiOŚ UŁ, które będą odbywać się w piątkowe popołudnia.

W ramach IKB zaproponowano serię wykładów podejmujących najciekawsze tematy dotyczące funkcjonowania człowieka, otaczającej go przyrody i nowinek związanych z genetyką, nanotechnologią oraz biotechnologią. Ponadto, do wyboru najrozmaitsze warsztaty eksperymentalne, podczas których każdy ich uczestnik weźmie aktywnie udział w przeprowadzaniu doświadczeń naukowych.

Aby wziąć udział w wykładach i warsztatach IKB należy najpierw wejść na stronę http://www.biol.uni.lodz.pl/www.biol.uni.lodz.pl i w zakładce Instytut Kreatywnej Biologii zapisać się na zajęcia, które wzbudzą największe zainteresowanie. Tam też będą podane szczegółowe dane dotyczące terminów spotkań i tematy wykładów oraz warsztatów. Uwaga: liczba miejsc ograniczona.

IKB to nie tylko niepowtarzalna okazja przyjrzenia się z bliska pracy badawczej naszych łódzkich biologów, ale także szansa by stać się jednym z nich. Podczas spotkań w ramach IKB będzie można przeobrazić się w NAUKOWCA, PRZYRODNIKA, OBSERWATORA, EKSPERYMENTATORA czy ODKRYWCĘ.

Spotkanie Inauguracyjne już 25 listopada o godz. 15.30, w budynku D gmachu Biologii przy ul. Pomorskiej 141/143 (wejście od ul. Matejki), na które pracownicy Wydziału serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych niebanalną formą spędzenia piątkowego popołudnia. Spotkanie rozpocznie prof. Andrzej Kruk, Dziekan Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska. Wykład "Pokaż mi swoje zęby a powiem ci kim jesteś - odontologia w pigułce" wygłosi prof. Elżbieta Żądzińska, Prorektor UŁ, a wykład "Nośniki leków przeciwnowotworowych - sposób na zwiększenie skuteczności chemioterapii" wygłosi prof. A. Marczak, Prodziekan WBiOŚ.

Wstęp bezpłatny po wcześniejszej rejestracji! http://ikb.biol.uni.lodz.pl/