Jak zmienić polskie sądownictwo? Debata Uniwersytetu Łódzkiego

3 sierpnia o godz. 17 na oficjalnym kanale YouTube Uniwersytetu Łódzkiego odbędzie się debata, w postaci streamingu, na temat polskiego sądownictwa. Eksperci zaprezentują różne poglądy w zakresie proponowanych zmian.

W Polsce zawrzało po tym, jak 12 lipca 2017 wpłynął do Sejmu poselski projekt ustawy zmieniającej zasady obowiązujące dotychczas w Sądzie Najwyższym. Pojawiły się głosy, które oceniały propozycję nowelizacji jako niekonstytucyjną. Z drugiej jednak strony, eksperci utrzymywali, że obecny system sądownictwa wymaga zmian.

Burzliwe dyskusje, jakie rozgorzały wokół tematu, nie objęły jak dotąd najważniejszego aspektu - a mianowicie, jakie konkretne modyfikacje należałoby wdrożyć, aby usprawnić pracę sądów? Eksperci Uniwersytetu Łódzkiego spróbują odpowiedzieć na to pytanie.

Zapraszamy do wysłuchania merytorycznej debaty z udziałem specjalistów, reprezentujących różne poglądy w obszarze zmian, które powinny objąć polskie sądownictwo. Streaming debaty odbędzie się za pośrednictwem kanału YouTube Uniwersytetu Łódzkiego pod linkiem: https://www.youtube.com/channel/UCq_r_XZk2DQxrsKcsa2pqSQ

W rozmowie udział wezmą:

dr Błażej Kmieciak, Uniwersytet Medyczny w Łodzi - ekspert w zakresie socjologii prawa

dr Konrad Hennig, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi - politolog, historyk idei

prof. Konrad Składowski, Wydział Prawa i Administracji UŁ - ekspert w dziedzinie polskiego prawa konstytucyjnego

prof. Szymon Byczko, Wydział Prawa i Administracji UŁ - praktykujący adwokat

Debatę poprowadzi Łukasz Głowacki, dziennikarz Radia Plus.

Redakcja: Centrum Promocji