9 maja, 2018 r.

Już wkrótce Juwenalia

fot. Maciej Andrzejewski, UŁ

Igraszki, pląsy i tany to słowa będące synonimem… Łódzkich Juwenaliów. Już w dniach 18-19 maja osiedle Lumumbowo zapełni się tysiącami żaków. Juwenalia UŁ i UMEDu występami uświetnią: Rasmentalism, Gooral i wielu innych. Nie może Was tam zabraknąć.

Znowu nadchodzi ten czas w roku, kiedy władzę nad Łodzią przejmują studenci. Ich panowanie rozpocznie się już 14 maja – jak co roku studenci oraz władze wszystkich łódzkich uczelni wraz z władzami miasta, zbiorą się razem i ramię w ramię przejdą ulicą Piotrkowską. Korowód poprowadzi Krzysztof Skiba i BIG CYC.

Start o godz. 12.00 na Placu Wolności, skąd pochód wyruszy ulicą Piotrkowską w kierunku Pasażu Schillera, gdzie prezydent miasta - Hanna Zdanowska przekaże braci studenckiej klucze do miasta.

Właściwie obchody rozpoczną się 18 maja, kiedy to rozegra się finał rozgrywek Lumumby Cup. O godz. 19.00 Rektor naszej uczelni Antonii Różalski oficjalnie otworzy święto żaków. W piątek wystąpią: Bass Astral x Igo, KęKę Radom i Gooral.

W sobotę 19 maja posłuchamy: Jareckiego, Rasmentalism i Bitaminy.

Zachęcamy do udziału w atrakcjach sportowych przygotowanych specjalnie na tę okazję. Pełna lista znajduje się tutaj -> Program VIII Juwenaliów Sportowych

Program Juwenaliów znajdziecie pod linkiem. Zapraszamy też na profil na Facebooku.

Oficjalne Before Party -> https://www.facebook.com/events/448851062222672/

Redakcja: Centrum Promocji

Poprzednia wiadomość Zaczęła się rekrutacja na UŁ
Następna wiadomość Substancje niebezpieczne pod kontrolą