Inauguracja roku akademickiego i wykład Jerzego Czubaka

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 odbędzie się na Auli Wydziału Filologicznego (ul. Pomorska 171/173) 2 października o godz. 10.00.

Na wszystkich studentów Uniwersytetu Łódzkiego - zarówno przyszłych i obecnych - czeka wiele atrakcji. Oprócz przemówienia rektora, prof. Antoniego Różalskiego, i tradycyjnej immatrykulacji studentów, będziemy gościć szczególnego mówcę: Jerzego Czubaka - Business Group Presidenta w Amcor Tobacco Packaging, który wygłosi wykład pt. "Humanista w biznesie, czyli jak humaniści zmieniają świat".

Jerzy Czubak z wykształcenia jest teatrologiem (absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim). Jest także twórcą, animatorem i mecenasem łódzkiej kultury. Należy on do grona Absolwentów VIP UŁ.

Dodatkowo, na miejscu będą przedstawiciele biur UŁ. Będzie można dowiedzieć się, jak zdobyć stypendium i w jaki sposób aplikować do programu Studenckich Grantów Badawczych na stoisku Centrum Obsługi Studentów i Doktorantów. Podczas wydarzenia pojawią się też członkowie Erasmus Student Network, którzy m.in. przekażą informacje na temat studiowania za granicą w ramach programu Erasmus+. Z kolei przedstawiciele Biura Karier Uniwersytetu Łódzkiego odpowiedzą na pytania związane z praktykami, stażami i dalszym rozwojem kariery zawodowej. Będzie szansa zapoznać się z książkami Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego. W trakcie inauguracji zainteresowani studenci będą mogli spotkać członków Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Łódzkiego.

Na wszystkich, chcących sięgnąć po coś do jedzenia lub napić się kawy, będzie czekał foodtrack Zestaw Obowiązkowy.

Przypominamy również o inauguracji roku akademickiego dla studentów zagranicznych, która odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji:

• 01.10: aula czerwona, godz. 10:00-13:30: "Welcome Meeting" dla studentów programu wymiany Erasmus+. Podczas spotkania studenci otrzymają informacje o formalnościach związanych z ich pobytem w UŁ, oraz o codziennym życiu w Łodzi, odbędzie się też szkolenie BHP.
  • 02.10: aula zielona, godz. 13:30-16:30: "Welcome Meeting" dla studentów wymiany w ramach umów bilateralnych UŁ.
  • 07.10: aula 1.26, godz. 10:00-13:00: "Welcome Meeting" dla studentów z zagranicy przyjętych na studia pełne w języku angielskim.
  • 08.10: aula niebieska, godz. 10:00-13:00: "Welcome Meeting" dla studentów z zagranicy przyjętych na studia pełne w języku polskim.

Powitalny grill dla nowoprzyjętych studentów z zagranicy odbędzie się 30.09 oraz 01.10 o godz. 14 przy ul. Rogowskiej 26 (teren Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnego UŁ).

Redakcja: Centrum Promocji