21 marca, 2017 r.

Konferencja (Nie)Pełnosprawny student

fot. UŁ

Jak radzić sobie ze stresem? Jak dobrze się zaprezentować? Jakiej pomocy mogą oczekiwać od uczelni studenci niepełnosprawni? To tylko niektóre tematy, jakie zostały poruszone podczas dwudniowej konferencji w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym UŁ w ubiegły weekend.

Uczestnicy konferencji mieli okazję spotkać się i porozmawiać na temat istotnych dla nich kwestii i problemów. Dyskusje były elementem warsztatów, które miały nie tylko nauczyć konkretnych umiejętności, ale także wzbudzić śmiałość i otwartość. Spotkanie miało na celu również pobudzić studentów do aktywności – zwłaszcza tej, która ma związek z życiem na uczelni.

- Samorząd studencki jest jednostką, która może faktycznie coś zdziałać, wprowadzić zmiany na naszej uczelni. Dlatego tak ważne jest, abyście i wy go współtworzyli, ponieważ nikt nie rozumie waszych potrzeb lepiej od was samych – tymi słowami zwracał się od uczestników konferencji Profesor Tomasz Cieślak, Prorektor ds. Studenckich Uniwersytetu Łódzkiego.

Zachęcał tym samym studentów do aktywnego włączania się w życie społeczności akademickiej i korzystania z różnych możliwości, np. z wyjazdów w ramach Erasmusa.

_20A6386

Dwudniowa konferencja zorganizowana przez Pełnomocnika Rektora UŁ ds. Osób Niepełnosprawnych i Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych i Profilaktyki Uzależnień UŁ zainteresowała wiele osób, które wzięły udział w zaplanowanych warsztatach i wykładach. Organizatorzy mają nadzieję, że tym wydarzeniem zapoczątkowali zwyczaj cyklicznych spotkań.

Poprzednia wiadomość Meet Biotech - Boost Biotech
Następna wiadomość Międzynarodowe topienie ekologicznej Marzanny