Kryptowaluty - za i przeciw. Debata oxfordzka studentów UŁ

Do ciekawego starcia na argumenty za i przeciw kryptowalutom dojdzie 14 grudnia na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ. Do walki staną dwa zespoły, złożone z pracowników naukowych i studentów. Moderatorem debaty będzie przedstawiciel firmy Infosys, a o tym, kto będzie zwycięzcą, w elektronicznym głosowaniu, zdecyduje publiczność. Początek debaty o godzinie 11:30 w auli C101.

Infosys patronem debaty

Debata oxfordzka jest wspólną inicjatywą Wydziału Ekonomiczno - Socjologicznego i Infosys Poland Sp. z o.o., członka wydziałowej Rady Biznesu.

Szczegółowych informacji o debacie udziela dr Justyna Wieloch: justyna.wieloch@uni.lodz.pl.

Kryptowaluty (ang. cryptocurrency) są to nośniki wartości. Niektóre z nich spełniają wszystkie lub niektóre funkcje pieniądza, ale nie zostały jak dotąd powszechnie uznane za w pełni legalny pieniądz lub walutę.

Pierwszą i najbardziej znaną kryptowalutą jest bitcoin (za: Piech K., Leksykon pojęć na temat technologii blockchain oraz kryptowalut. Strumień "Blockchain i Kryptowaluty" programu "Od papierowej do cyfrowej Polski", 2016).