18 maja, 2017 r.

Książki z UŁ dla uczelni w Doniecku

fot. UŁ

Kilkadziesiąt publikacji z zakresu nauk humanistycznych trafiło do Donieckiego Uniwersytetu Państwowego na Ukrainie. Książki to dar Uniwersytetu Łódzkiego dla tamtejszej uczelni. Z Ukrainy nadeszły specjalne podziękowania za ten dar. Przygotowaniem księgozbioru zajęła się Biblioteka UŁ.

- Biblioteka Uniwersytecka przygotowała i przekazała Donieckiemu Uniwersytetowi Państwowemu 68 publikacji z zakresu nauk humanistycznych, ekonomicznych i społecznych wydanych przez Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego oraz wiodące wydawnictwa polskie – mówi Tomasz Piestrzyński, dyrektor BUŁ.

Akcji patronował prof. Paweł Starosta, prorektora UŁ ds. współpracy krajowej i międzynarodowej.

– Pamiętając o tym, że wiedza jest wartością nadrzędną i przynależną każdemu człowiekowi, uważamy że nikt nie może zostać jej pozbawiony. Stoimy na stanowisku, że wolny dostęp do źródeł informacji i wyrównanie szans kształcenia są fundamentalnym prawem we współczesnym świecie. Mamy nadzieję, że przekazany księgozbiór przyczyni się do poszerzenia horyzontów naukowych Państwa studentów i zachęci ich do dalszej eksploracji świata – napisał w liście do władz ukraińskiej uczelni prof. Starosta.

Poprzednia wiadomość Startup Days - osiągnij sukces we własnym biznesie
Następna wiadomość Nawet 8 mln zł dofinansowania w konkursie na projekt badawczo-rozwojowy