Les Bonnes — wykładowcy i studenci UŁ na deskach Teatru Nowego

22 czerwca na deski Teatru Nowego będą gościć trupę teatralną "Scaramouche", działającą przy Instytucie Romanistyki UŁ. Prof. Tomasz Kaczmarek i dr Sebastian Zacharow wyreżyserowali spektakl Les Bonnes Pokojówki z udziałem studentów. Sztuka powstała w oparciu o dramat Jeana Geneta.

les bonnes

Sztuka koncentruje się wokół problemu tożsamości człowieka oraz trudności, jakie stają na drodze do bycia sobą. Dwie siostry, pokojówki, Claire i Solange, pod nieobecność Pani, niezdolne do samodzielnego funkcjonowania, naśladują układy, w których tkwią na co dzień. Toczące się między bohaterkami dialogi wyrażają uczucia, jakie budzi w nich Pani - nienawiść połączona z fascynacją. Pod nieobecność Pani, Claire i Solange, inscenizują grę w panią i pokojówki, żeby odreagować zaznane od Pani w rzeczywistości upokorzenia.

Reżyseria: Tomasz Kaczmarek i Sebastian Zacharow

Występują: Jędrzej Załęski, Jeremiasz Baranowski, Angelika Stępień

Spektakl w języku francuskim. Serdecznie zapraszamy!