6 czerwca, 2017 r.

Mali Naukowcy na Miejskim Dniu Dziecka

fot. UŁ

Dzień Dziecka już za nami, ale chcąc zachować na dłużej dziecięcy, radosny nastrój, powróćmy na chwilę do organizowanego przez Urząd Miasta, Miejskiego Dnia Dziecka, w którym Uniwersytet Łódzki również miał swój udział. Nie zapominając o najmłodszych, studenci i pracownicy przygotowali kilka atrakcji oraz warsztatów, z których dzieci mogły skorzystać podczas wydarzenia.

34289472714_f7d260beb2_z

Bakcyla ciekawości zaszczepili studenci z Sekcji Zoologii Bezkręgowców Naukowego Koła Biologów. Dzieci miały okazje zobaczyć hodowle tych mniej i bardziej nietypowych zwierzątek – ślimaków, modliszek i karaczanów. Najodważniejsi mogli wziąć je na ręce i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Chętni nauczyli się jak składać motyle z origami, a ci najbardziej dociekliwi zostali tropicielami wodnych bezkręgowców.

35003436241_4fbb3f1d6d_z

Skoro o tropicielach mowa – Studenckie Koło Kryminalistyków zabrało dzieci w tajemniczy świat rozwiązywania zagadek. Niczym Sherlock Holmes pobierali i zabezpieczali ślady, a także obejrzeli wnętrze walizki kryminalistyczniej. Razem ze studentami złamali największe kryminalistyczne mity oraz wybrali się na mini oględziny miejsca zdarzenia.

35003434841_18f8712412_z

Zapraszamy do obejrzenia pełnej fotorelacji.

Poprzednia wiadomość Studencie, aktywuj sobie pocztę!
Następna wiadomość Uniwersytet Łódzki partnerem w projekcie wspierającym młodych naukowców