24 kwietnia, 2017 r.

Mali studenci UŁDD kończą zajęcia

fot. UŁ

23 kwietnia 2017 r. w Auli Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ przy ul. Pomorskiej 149/153 odbyły się ostatnie zajęcia siódmej edycji Uniwersytetu Łódzkiego dla Dzieci. Ten rok akademicki zakończył się wykładem „U Królowej Śniegu i Lodu – lodowce i lądolody”, który wygłosiła dr Elżbieta Papińska z Wydziału Nauk Geograficznych. O godz. 12:00 kilkaset dzieci otrzymało wpisy w swoich indeksach.

W tym samym czasie opiekunowie małych studentów wysłuchali wykładu dr Lidii Janiszewskiej z Wydziału Nauk o Wychowaniu „Czym skorupka za młodu nasiąknie..." – czyli co naprawdę wynosimy z własnego dzieciństwa”.

W siódmej edycji UŁDD, podobnie jak w poprzednich, uczestniczyło ponad 500 małych Studentów UŁDD. Wzięli udział w ponad 70 zajęciach prowadzonych przez nauczycieli akademickich i Studenckie Koła Naukowe Uniwersytetu Łódzkiego oraz Partnerów UŁDD – Teatr PINOKIO w Łodzi oraz Planetarium EC1. W tym roku dzieci m.in. odkrywały świat mikroorganizmów pod mikroskopem, rozwiązywały zagadkę kryminalną niczym Sherlock Holmes, wykonywały doświadczenia w laboratorium chemicznym, poznawały niesamowite bestie z różnych stron świata.

UŁDD2

Uniwersytet Łódzki dla Dzieci to bezpłatny projekt skierowany do dzieci w wieku 7-12 lat oraz ich opiekunów. Program składa się z cyklu wykładów i warsztatów dla dzieci, wzorowanych na zajęciach akademickich. Podczas spotkań mali studenci UŁDD poszerzają wiedzę, rozwijają zainteresowania i pasje, ucząc się poprzez zabawę. Program obejmuje także serię wykładów skierowanych do rodziców z zakresu wychowania i kształtowania postaw u najmłodszych. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli akademickich Uniwersytetu Łódzkiego i Studenckie Koła Naukowe oraz Partnera Uniwersytetu Łódzkiego dla Dzieci – Teatr PINOKIO w Łodzi. Dzięki temu projektowi dzieci spędzają wolny czas w ciekawy i inspirujący sposób, mając możliwość "studiowania" na uczelni wyższej.

Poprzednia wiadomość Naukowcy z zagranicy prowadzą badania na Uniwersytecie Łódzkim
Następna wiadomość 95 mln zł dla naukowców i firm od Fundacji na rzecz Nauki Polskiej