30 listopada, 2017 r.

Maraton Pisania Listów

Już 6 grudnia wszyscy zainteresowani mogą wziąć udział w Maratonie Pisania Listów Amnesty International, organizowanym przez Dziennikarskie Koło Naukowe. Akcja pozwala zabrać głos w słusznej sprawie i pokazać swoją solidarność.

Wydarzenie odbędzie się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego w sali 0.22 oraz na poziomie -1 w „Strefie relaksu” (naprzeciwko szatni). Pisanie listów rozpocznie się o 9.00 i potrwa do godz. 15.00.

Maraton Pisania Listów to coroczne wydarzenie, wspierające Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym roku listy będą pisane w intencji 10 osób. Osoby te sąprześladowane, torturowane, pozbawione wolności, w skrajnych przypadkach nawet zabijane – tylko dlatego, że stanęły w obronie innych. Akcja ma na celu pomóc im wyjść na wolność bądź poprawić więzienne warunki.

Maraton Pisania Listów Amnesty International powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka - w zeszłym roku podjęto 4,6 mln akcji. W Polsce napisano 356 000 listów, z czego 200 na Wydziale Filologicznym.

Więcej o akcji: https://maraton.amnesty.org.pl/

Kontakt: robert.wyrebski97@gmail.com

Poprzednia wiadomość Prestiżowy grant dla chemików
Następna wiadomość Bionanopark i Wydział Zarządzania zacieśniają współpracę