Meet Biotech - Boost Biotech

Biotechnologu! Zastanawiasz się, jak rozwinąć swoją pasję w firmę? Chcesz zdobywać nowe doświadczenia za granicą? Planujesz włączyć się do organizacji związanych z farmacją? W wolnej chwili planujesz domową produkcję złotego trunku? A może po prostu szukasz inspiracji do rozwoju swojej kariery zawodowej?

 

Stowarzyszenie Boost Biotech Polska zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Meet Biotech Boost Biotech w Łodzi. W trakcie spotkań nasi goście opowiedzą o tym jak znaleźli się w biotechnologii, gdzie zdobywali doświadczenie i czym się zajmują. Po krótkich prezentacjach będzie czas na pytania i wymianę doświadczeń między wszystkimi uczestnikami spotkania. Wszystko to w nieformalnej atmosferze, która sprzyja rozmowom i szukaniu inspiracji do dalszego rozwoju.

Łódź - Meet Biotech - Boost Biotech #26

22 marca 2017r. (środa), godz. 19.00

Klub DOM

ul. Piotrkowska 138/140

Nasi goście:

Dr Tomasz Płoszaj - studiował biologię na Uniwersytecie Łódzkim. W 2012 roku obronił doktorat z biologii molekularnej na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, którego tematem była ocena stopnia zróżnicowania historycznych i przedhistorycznych populacji człowieka w Polsce na podstawie mtDNA oraz tolerancji laktozy. Po doktoracie rozpoczął pracę w Zakładzie Biologii Molekularnej na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Obecnie kontynuuje badania nad kopalnym DNA, ze szczególnym uwzględnieniem początku państwowości w Polsce (IX - XI wiek).

Kamil Kopeć - naukowiec, pasjonat. Absolwent Biotechnologii, a obecnie doktorant na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Pasję naukową rozwija jako członek Laboratorium Inżynierii Biomedycznej, kierowanego przez Profesora Tomasza Ciacha. Zajmuje się antybakteryjnymi pokryciami do wyrobów medycznych. Poza działalnością naukową, jego zainteresowania to komercjalizacja projektów naukowych z dziedziny Inżynierii Biomedycznej. Jako Dyrektor operacyjny w spółkach NanoSanguis i NanoThea zajmuje się procesami rozwoju i wdrażania innowacyjnych rozwiązań medycznych - substytutu czerwonych krwinek do zastosowań w transfuzji i przechowywaniu organów oraz nanocząstek polisacharydowych do wczesnej diagnostyki nowotworów.

Więcej na: https://www.facebook.com/events/1877757659111441/https://www.facebook.com/events/1877757659111441/

https://www.facebook.com/events/1877757659111441/

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.