Międzynarodowy weekend z UŁ

W tym roku około 1500 zagranicznych studentów przyjechało na zimowy semestr na Uniwersytet Łódzki. W ciągu całego roku akademickiego 2018/2019 będzie u nas studiować 2700 osób z kilku kontynentów. Jesienią witamy gości z zagranicy na wydziałach, ale również podczas Grilla na Rogach - imprezy integracyjnej, w której udział biorą setki młodych ludzi. Zapraszamy do ośrodka UŁ przy Rogowskiej 26, na spotkania w sobotę i niedzielę, w obu przypadkach początek o godzinie 14:00.

 

W tym roku około 1500 zagranicznych studentów przyjechało na zimowy semestr na Uniwersytet Łódzki. W ciągu całego roku akademickiego 2018/2019 będzie u nas studiować 2700 osób z kilku kontynentów. Jesienią witamy gości z zagranicy na wydziałach, ale również podczas Grilla na Rogach - imprezy integracyjnej, w której udział biorą setki młodych ludzi. Zapraszamy do ośrodka UŁ przy Rogowskiej 26, na spotkania w sobotę i niedzielę, w obu przypadkach początek o godzinie 14:00.

Historie z różnych zakątków świata

Na Uniwersytecie Łódzkim studiuje niemal 100 różnych narodowości. Różnią się kolorem skóry, wyznawaną religią, kulturą w której się wychowali, mówią różnymi językami. Wszyscy jednak jesteśmy tutaj równi. To jedność w różnorodności - jedna z naszych podstawowych zasad. Wszyscy jesteśmy tacy sami bo najważniejsze na UŁ są: przyjaźń, wolność, odpowiedzialność i kreatywność.

Muhammed - "Warszawiak sprawił, że studiuję w Łodzi"

Moja historia o wyborze uczelni zaczęła się 10 lat temu. Poznałem wtedy Pana Łukasza z Warszawy, który kończył magisterium na Uniwersytecie Jagiellońskim i był znajomym mojego ojca. Pewnego dnia przyjechał do Turkmenistanu i mój tata zaprosił go do domu. Świetnie spędziliśmy wspólnie czas i Pan Łukasz zachęcił mnie do studiowania w Polsce. Po powrocie przysłał mi wiele książek napisanych po polsku i angielsku, dzięki którym poznałem lepiej polską kulturę i system edukacji. Potem mój brat wyjechał kształcić się do Niemiec i też polecił mi studia w Polsce - wtedy poczułem, że to może być moja przyszłość. Polska jest jednym z 47 krajów Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego i oferuje duże możliwości dla studentów. Zdecydowałem się na studia w Uniwersytecie Łódzkim, aby uzyskać większą wiedzę i poszerzyć horyzonty myślowe. Wyszukałem wiele informacji o uczelniach zagranicznych , ale żadna nie ciekawiła mnie bardziej, niż Uniwersytet Łódzki. Koszty życia w Łodzi i opłaty za studia są tu niższe, niż w wielu innych miejscach na świecie. Jest tu też bardzo liczna grupa studentów międzynarodowych z całego świata, co umożliwia naukę komunikacji oraz poznanie rozmaitych kultur i tradycji.

Lada - "Łódź jak Odessa"

Moja prababcia była Polką i to był jeden z powodów mojej pierwszej wizyty w Polsce, w zeszłym roku. Odwiedziwszy duże miasta Polski i zobaczywszy taką ilość studentów, zrozumiałam, że chcę też tu mieszkać i studiować, a dzięki Karcie Polaka dostałam ogromną szansę na zrealizowanie tego celu. Łódź spodobała mi się najbardziej - idealne studenckie miasto. Ona nawet trochę przypomniała mi moje ulubione rodzinne miasto - Odessę. A Uniwersytet Łódzki bardzo mnie zachwycił i zainteresował poziomem wiedzy studentów oraz swoim stosunkiem do studentów zagranicznych, dlatego już jestem studentką UŁ :) Zawsze interesowałam się relacjami między ludźmi oraz między państwami, bardzo lubię uczyć się języków obcych i geografii, dlatego decyzja z wyborem wydziału i kierunku była naprawdę łatwa. Stosunki międzynarodowe - akurat to, co podoba mi się, czego chcę się uczyć i czym chcę zajmować się w przyszłości. Mam nadzieję, że wszyscy studenci też dokonali dla siebie właściwego wyboru, i życzę wszystkim sukcesów i powodzenia w nauce!

Rony z "Boskiej Krainy"

Pochodzę ze stanu Kerala. Nasz stan, promowany jako "Boska Kraina", posiada najwyższy wskaźnik edukacji w Indiach. Wykształcenie jest istotną sprawą w życiu mieszkańców, mamy wielkie uznanie dla wiedzy i jesteśmy gotowi inwestować w nią dużo pieniędzy. Moja rodzina prowadzi firmę i dlatego, będąc po studiach inżynierskich, szukałem przydatnego kierunku z pogranicza ekonomii i biznesu. Mam wizję rozwoju naszych działań na rynku międzynarodowym, więc wkrótce po otrzymaniu dyplomu zamierzam wrócić do rodzinnej firmy. Moim zdaniem Uniwersytet Łódzki oferuje bezkompromisową jakość za bardzo korzystną cenę, co w pełni odzwierciedla mój kierunek "MA Economics and International Business". Bardzo cenię UŁ i cieszą mnie możliwości stwarzane jego studentom. Już prawie zakochałem się w pięknym mieście Łodzi, mieszkając tutaj w pełni czuję, że żyję! Lubię też uczyć się samodzielności, przyrządzając posiłki oraz zarządzając swoimi pieniędzmi i czasem.

Camilo - anglista z Ameryki Południowej

Pochodzę z Ibagué w Kolumbii. Przyjechałem na praktyki w Uniwersytecie Łódzkim - do uczelni pełnej ciepłych, przyjaznych i uprzejmych ludzi. Czas spędzony w Łodzi uważam za interesujący, zaś wielość kultur, języków i akcentów, a także organizacja miasta i możliwość poznania innej kultury, uczyniły to doświadczenie cennym dla mojego rozwoju osobistego i zawodowego. Wybrałem Polskę, ponieważ pragnąłem poznać jej historię, krajobrazy i zabytki, a przede wszystkim ze względu na możliwość rozwijania komunikacji w języku angielskim ze studentami z całego świata w UŁ, co jest dla mnie nowym doświadczeniem, bardzo ważnym dla moich umiejętności zawodowych jako anglisty.

Materiał źródłowy: BWZ UŁ

Redakcja: Centrum Promocji UŁ