Nagrody Ministra za rok 2016 dla naukowców z UŁ

Prof. dr hab. Janina Ogińska-Bulik została nagrodzona za całokształt dorobku, a prof. dr hab. Jan Konopacki, dr hab. Marek Wieczorek, dr hab. Maria Krotewicz, dr hab. Tomasz Kowalczyk, dr Renata Bocian, dr Magdalena Strzelczuk, dr Paulina Kaźmierska otrzymali nagrodę zespołową za osiągnięcia dydaktyczne.

Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznawane są corocznie za wybitne osiągnięcia naukowe lub naukowo-techniczne (w trzech kategoriach: badań podstawowych, badań na rzecz rozwoju społeczeństwa i badań na rzecz rozwoju gospodarki), za wybitne osiągnięcia naukowe, za osiągnięcia w opiece naukowej i dydaktycznej, za całokształt dorobku naukowego oraz za osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i organizacyjne.

Kandydatów do nagród zgłaszają rady naukowe, rady wydziałów lub organy reprezentujące inne jednostki naukowe, organizacje pozarządowe działające na rzecz nauki oraz prezes i poszczególne komitety Polskiej Akademii Nauk.

Gratulujemy!

Więcej informacji: http://www.nauka.gov.pl/aktualnosci-ministerstwo/nagrody-ministra-za-2016-rok-rozdane.html