10 września, 2018 r.

Narodowy Dzień Sportu na UŁ

Zumba, trening funkcjonalny, a może fitness – 15 września na zainteresowanych łodzian czeka wiele ciekawych aktywności fizycznych przygotowanych przez Uniwersytet Łódzki. Nasza uczelnia włącza się w ogólnopolską akcję społeczną popularyzującą sport i zdrowie.

Olimpijczycy, studenci, trenerzy

Swoją wiedzą i umiejętnościami podzielą się z nami olimpijczycy i studenci PWFiZ, jak również trenerzy personalni. Gościem specjalnym będzie Agnieszka Domańska – olimpijka, polska łyżwiarka figurowa, która tańczyła w parze z Sebastianem Kolasińskim i Marcinem Głowackim. Jej trenerką była Maria Olszewska-Lelonkiewicz. Trzykrotna zdobywała mistrzostwo Polski. Aktywność fizyczną propaguje ona poprzez działalność Centrum Ruchu Olimpijka i Międzynarodowy Instytut Fitness i Trenerów Personalnych. Poprowadzi zajęcia fitness przy muzyce.

Drugim gościem specjalnym będzie Piotr Kędzia – olimpijczyk, nauczyciel akademicki UŁ, lekkoatleta, sprinter, zawodnik AZS Łódź. Jest on halowym mistrzem Polski na 400 m (2008), olimpijczyk z Aten (2004) i Pekinu (2008) – twórca Olimpijskiej Akademii Biegania. Piotr Kędzia poprowadzi zajęcia na siłowni.

Dodatkowo Daniel Bródka poprowadzi ćwiczenia dla dzieci i młodzieży. Studenci PWFiZ – poprowadzą zajęcia ogólnorozwojowe, taneczne dla poczatkujących, a Jakub Mlonka zaprezentuje trening funkcjonalny. Justyna Kozłowska wprowadzi uczestników w rytmiczny świat zumby.

Wszyscy mile widziani

Zajęcia są bezpłatne i zostaną poprowadzone w dwóch grupach w godz. 10.00-11.00 oraz 11.00-12.00. Jedynym wymogiem jest wygodny strój i sportowe obuwie. Zapraszamy do Centrum Sportu przy ulicy Styrskiej 20/24. Zapisywać można się na stronie Narodowego Dnia Sportu.

Organizatorami akcji są Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Pracownia Wychowania Fizycznego i Zdrowotnego Wydziału Nauk o Wychowaniu.

Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki i nauk ścisłych. Współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba studiujących tutaj obcokrajowców, a polscy studenci poznają Europę, Azję, czy wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Zapraszamy na stronę Biura Prasowego UŁ: https://biuroprasowe-uni-lodz.prowly.com/

Redakcja: Centrum Promocji UŁ

Poprzednia wiadomość Energetyka - wiedza w zasięgu ręki!
Następna wiadomość Grzybobranie czas zacząć! - nasz ekspert dla PAP Nauka