Niech chłopaki czytają!

W ramach projektu "Boys Reading - Chłopaki czytają" postanowiliśmy wynagrodzić szkoły, które wzięły udział w spotkaniu informacyjnym i ufundowaliśmy trzy obszerne pakiety książek rekomendowanych w ramach projektu.

Losowanie rozstrzygnięte, a książki trafią do:

• 1. XXIII LO w Łodzi
  • 2. Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Lutomiersku
  • 3. Publicznego Gimnazjum nr 20 w Łodzi

Szkołom gratulujemy, a chłopakom (i nie tylko) życzymy miłej lektury!

Projekt Chłopaki Czytają ma na celu uczynienie czytania integralną częścią życia chłopców w wieku 11-15 lat. Konsorcjum projektu twierdzi, że można to osiągnąć tylko wtedy, gdy nastoletni chłopcy przejmą kontrolę nad swoimi lekturami i uzyskają swobodę wyboru książek, które spełniają ich rzeczywiste potrzeby i wychodzą naprzeciw zainteresowaniom. Zaspokajanie tych potrzeb wymaga dialogu i zbiorowego wysiłku wszystkich partnerów zaangażowanych w proces edukacji, w tym rządu, wychowawców, rodziców i członków społeczności. Projekt Chłopaki Czytają adresowany jest do wszystkich zainteresowanych stron, ale skupia się w szczególności na nauczycielach, umożliwiając im dostarczenie praktyk, które odpowiadają potrzebom i stylowi uczenia się chłopców, tak by angażować w lekcje chłopców i dziewczęta w równym stopniu jako czytelników i pisarzy.

Osoby zainteresowane tematem zapraszamy na stronę http://boysreading.org