„Niespodziewany” Gość na Gwiazdkę 2017

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas w ciągu roku. Te magiczne dni spędzone w gronie rodziny i przyjaciół, powinny obfitować w radość, serdeczność oraz szczęście. Warto dzielić się tą pozytywną energią i dobrymi emocjami, a niepowtarzalną okazją do tego może być zaproszenie Gościa na Gwiazdkę.

Na Uniwersytecie Łódzkim studiują osoby z zagranicy, które spędzą nadchodzącą Wigilię w Łodzi, bez możliwości świętowania ze swoimi bliskimi. W związku z tym, podobnie jak rok temu, postanowiliśmy zorganizować akcję o kryptonimie "Gość na Gwiazdkę", skierowaną do całej społeczności UŁ.

Inicjatywa polega na przyjęciu do swojego domu, w jeden ze świątecznych dni, studenta z zagranicy. Gest ten to nie tylko dobry uczynek, ale i wspaniała okazja do wymienienia się wiedzą: zaprezentowania naszych polskich obyczajów i zapoznania się z tradycjami innych państw.

Swojej rodziny nie musiałam jakoś specjalnie przekonywać. Wigilia co roku odbywa się u moich rodziców, którzy bardzo się ucieszyli, że w końcu dodatkowy talerz dla przybysza spełni swoją rolę. Takie podejście najbliższych utwierdziło mnie, że to dobry pomysł, bo wiele polskich domów kultywuje tradycję pozostawienia dodatkowego miejsca dla kogoś, kto przyjdzie z nieoczekiwaną wizytą. Należało tylko sprawdzić na ile dobry zwyczaj przełoży się na realną gotowość. Mam nadzieję, że tegoroczna edycja akcji przyciągnie wielu zainteresowanych - tak o akcji mówi dr Agata Rudnicka z Wydziału Zarządzania UŁ, która w ubiegłym roku uczestniczyła w akcji Gość na Gwiazdkę.

Wszystkich zainteresowanych ugoszczeniem zagranicznych studentów prosimy o nadsyłanie wiadomości na adres iso@uni.lodz.pl lub o kontakt telefoniczny 42 635 47 90. Deklaracje dotyczące udziału w inicjatywie można zgłaszać do 14 grudnia br.

Mamy nadzieję, że także w tym roku "niespodziewani" goście z zagranicy dzięki społeczności UŁ poczują wyjątkową atmosferę polskich Świąt.

Zapraszamy do udziału w naszej akcji, przekazywania informacji dalej i dzielenia się świąteczną radością z innymi!

Redakcja: Centrum Promocji