12 pa藕dziernika, 2017 r.

Nowe stawki stypendium socjalnego

殴r贸d艂o: Pixabay

Rektor, w porozumieniu z uczelnianym organem samorz膮du student贸w i uczelnianym organem samorz膮du doktorant贸w, zadecydowa艂 o podwy偶szeniu progu dochodowego z 850 do 950 z艂 netto miesi臋cznie na osob臋 w rodzinie, uprawniaj膮cego do przyznania stypendium socjalnego.

W zwi膮zku z tym uleg艂y zmianie stawki stypendium socjalnego i zwi臋kszenia stypendium socjalnego oraz obowi膮zuj膮ce dla nich progi dochodowe.

Stypendium socjalne przyznawane s膮 w wysoko艣ci:

a) doch贸d 0 z艂 - 200,49 z艂 鈥 stypendium w wysoko艣ci - 700 z艂,

b) doch贸d 200,50 z艂 - 450,49 z艂 鈥 stypendium w wysoko艣ci - 500 z艂,

c) doch贸d 450,50 z艂 - 650,49 z艂 鈥 stypendium w wysoko艣ci - 400 z艂,

d) doch贸d 650,50 z艂 - 950,00 z艂 鈥 stypendium w wysoko艣ci - 300 z艂,

Kwota zwi臋kszenia stypendium socjalnego z tytu艂u zamieszkania w Domu Studenckim lub w innym obiekcie wynosi 鈥 200 z艂.

Zmianie ulegnie r贸wnie偶 wysoko艣膰 stypendium specjalnego dla os贸b niepe艂nosprawnych.

Wysoko艣膰 艣wiadczenia jest uzale偶niona od stopnia niepe艂nosprawno艣ci.

- w stopniu znacznym 鈥 600 z艂,

- w stopniu umiarkowanym 鈥 450 z艂,

- w stopniu lekkim 鈥 300 z艂.

Bez zmian pozostaje maksymalna kwota jednorazowej zapomogi losowej, kt贸ra wynosi 1000 z艂.

W zasadach przyznawania stypendium rektora dla najlepszych student贸w zosta艂o zniesione kryterium minimalnej 艣redniej wa偶onej ocen 4,0000, kt贸ra uprawnia艂a do otrzymania 艣wiadczenia.

Teraz uzyskanie 艣redniej poni偶ej 4,0000 nie skutkuje odmow膮 przyznania 艣wiadczenia. Decyduje og贸lna liczba uzyskanych przez studenta punkt贸w oraz to, czy znalaz艂 si臋 w 9% najlepszych student贸w danego kierunku. Stawki stypendium rektora zostan膮 okre艣lone po dokonaniu procedury rankingowej.

Poprzednia wiadomo艣膰 U艁 z dwoma grantami w konkursie NCN BEETHOVEN 2
Nast臋pna wiadomo艣膰 Dzie艅 Edukacji Narodowej