Obrady MUCI na UŁ

Czy wkrótce powstanie jednolity system elektronicznego zarządzania dokumentacją dla uczelni wyższych? O tym 15 i 16 grudnia dyskutowali na Uniwersytecie Łódzkim przedstawiciele kilkunastu polskich uczelni, głównie uniwersytetów, w ramach Międzyuniwersyteckiego Centrum Informatyzacji (MUCI). W imieniu władz UŁ uczestników spotkania, przedstawicieli kadry technicznej odpowiedzialnej za centralne systemy uczelniane, powitał prof. Grzegorz Urbanek, Prorektor ds. ekonomicznych UŁ. Spotkanie zorganizował Zastępca Kwestora UŁ dr Jacek Kalinowski.

- Uniwersytet Łódzki ma dziś najbardziej zaawansowany bądź jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie systemów elektronicznego obiegu dokumentów oraz jest jednym z członków założycieli MUCI dlatego naturalnym jest, że nasza Uczelnia jest gospodarzem tego spotkania - mówi dr Kalinowski.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Uniwersytetów: Gdańskiego, Jagiellońskiego, Warszawskiego, Kazimierza Wielkiego, Adama Mickiewicza, Śląskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Opolskiego, Zielonogórskiego, Szczecińskiego, Rzeszowskiego, Białostockiego, Jana Kochanowskiego, Mikołaja Kopernika oraz Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Handlowej.