22 czerwca, 2017 r.

Opłaca się być Absolwentem UŁ

fot. UŁ

Uniwersytet Łódzki znalazł się na 4. miejscu w raporcie przygotowanym przez serwis Wynagrodzenia.pl. To oznacza, że, statystycznie, nasi Absolwenci mogą liczyć na satysfakcjonujące zarobki po opuszczeniu murów uczelni.

Studenci i absolwenci coraz bardziej świadomie podchodzą do wyboru ścieżki kariery. Nie boją się próbować – minęły bowiem czasy, kiedy pracowało się w jednym miejscu przez całe życie.

- Niektórzy wyjeżdżają, ale wiele osób zostaje w Łodzi i tutaj szuka pracy. Większość studentów z mojego roku pracowało już w trakcie 4 i 5 roku, żeby po obronie nie zostać z niczym i chyba to się opłaca – powiedziała Ewa Niewęgłowska, tegoroczna Absolwentka Wydziału Filologicznego. – Sama też zadbałam o swoją przyszłość, jeszcze będąc studentką.

Jak wynika z raportu, Absolwenci Uniwersytetu Łódzkiego radzą sobie bardzo dobrze. Najwyższe pensje plasują się w okolicy 6 500 zł brutto, a mediana zarobków przebadanych absolwentów to około 4 300 zł. Mniej niż zaledwie 25% Absolwentów UŁ, zarabia mniej niż 3 100 zł brutto.

W Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń w 2016 roku wzięło udział 17 649 osób deklarujących posiadanie tytułu magistra jednego z polskich publicznych uniwersytetów. Pełen raport można przeczytać na stronie Wynagrodzeń.

Redakcja: Centrum Promocji

Poprzednia wiadomość USOS w telefonie i tablecie
Następna wiadomość 5000 zł od Rektora UŁ dla młodych, którzy mają pomysł na biznes