30 października, 2018 r.

Podatki w Polsce i Chinach – pierwsza taka konferencja w Polsce

Pierwszy raz naukowcy z Polski i Chin spotkali się, by rozmawiać o szansach i wyzwaniach, jakie stawia przed oboma krajami „Nowy Jedwabny Szlak”. Poprzednik tego ostatniego łączył Chiny z Europą przez niemal 1500 lat. Teraz, za pomocą kolei, Kraj Środka chciałby odnowić dawny sojusz gospodarczy ze Starym Kontynentem.

Szlak współpracy

Konferencja z założenia miała interdyscyplinarny charakter. Umożliwiło to dyskusję nad aktualnymi problemami z zakresu finansów publicznych, zamówień publicznych, politologii, ekonomii, gospodarki oraz prawa podatkowego w Polsce i Chinach. Podczas wystąpień i dyskusji poruszona została także problematyka szans i wyzwań dla Polski związanych z chińską inicjatywą gospodarczą o nazwie „Nowy Jedwabny Szlak”.

Uczestnikami konferencji przede wszystkim byli przedstawiciele nauki, doktoranci i studenci prawa, administracji, ekonomii, zarządzania oraz stosunków międzynarodowych, a także podmioty zajmujące się promocją i szeroko rozumianą obsługą polskich inwestycji w Chinach oraz chińskich inwestycji w Polsce.

Łódź i Szanghaj

The First Polish-Chinese Conference on the Recent Developments in the Public Finance, Economy, and Taxation in Poland and China, która odbyła się 29 października 2018 r na Wydziale Prawa i Administracji UŁ, została zorganizowana przez Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych Uniwersytetu Łódzkiego, Fundację Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych i Shanghai Lixin University of Accounting and Finance we współpracy z Ośrodkiem Spraw Azjatyckich UŁ i Centrum Zamówień Publicznych i Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki i nauk ścisłych. Współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba studiujących tutaj obcokrajowców, a polscy studenci poznają Europę, Azję, czy wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Zapraszamy na stronę Biura Prasowego UŁ: https://biuroprasowe-uni-lodz.prowly.com/

Redakcja: Centrum Promocji UŁ

Poprzednia wiadomość UŁ rozpoczyna współpracę z Philips Polska