25 czerwca, 2018 r.

Podsumowanie Festiwalu See Bloggers

fot. Maciej Fornal, UŁ

Uniwersytet Łódzki został partnerem największego w Polsce Festiwalu dla twórców internetowych – See Bloggers. W ramach którego na UŁ rozmawialiśmy o przyszłości Youtuba i specyfice tego medium podczas Youtubowego Meetupu. Drugiego dnia festiwalu dr Monika Kopytowska wsparła swoim eksperckim głosem debatę poruszającą kwestie hejtu w Internecie.

Festiwal See Bloggers po raz pierwszy odbył się w Łodzi. W dniach 23-24 czerwca przestrzenie EC1 wypełniły się twórcami internetowymi – vlogerami, blogerami i youtuberami z całej Polski. W piątek 22 czerwca na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ miało miejsce wyjątkowe spotkanie. Swoim doświadczeniem w prowadzeniu kanału na Youtubie podzielili się z nami:

• Adam Drzewicki, twórca najbardziej znanej sondy ulicznej - Matura To Bzdura,
  • Waldemar Florkowski, pasjonat motoryzacji, prowadzący kanał MOTO DORADCA,
  • Patryk Brzozowski, autor kanału „Kameralnie”, w którym m.in. prowadzi wywiady w samochodzie, czy inicjuje motoryzacyjne testy,
  • Krzysztof Micielski, czyli NRGeek, który zajmuje się publicystyką z zakresu gier, filmów i kolekcjonerstwa.

Uczestnicy spotkania mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania m.in.: jak zostać youtuberem, czym powinien cechować się dobry content, czy „patostreamy” to tylko chwilowa moda na Youtubie oraz jaka przyszłość czeka to medium? Rozmowę poprowadziła Sandra Plajzer z Centrum Promocji UŁ.

Wśród licznych wykładów, warsztatów i prelekcji podczas festiwalu znalazło się również miejsce na problematykę hejtu. W debacie poświęconej temu zagadnieniu wzięła udział dr Monika Kopytowska z Wydziału Filologicznego UŁ oraz Omenaa Mensah, Zosia Zborowska i Paula Bruszewska.

Debatę można w całości obejrzeć tutaj ->

Na See Bloggers w EC1 pojawiło się aż 2000 uczestników, specjaliści, w tym blogerzy, vlogerzy oraz osoby prowadzące popularne kanały na Youtubie – Wardęga, Matura to bzdura, Radzka, Martin Stankiewicz. Na Festiwalu można było spotkać m.in.: Katarzynę Nosowską, Urszulę Dudziak, Macieja Orłosia, Kasię Bosacką, Michała Żebrowskiego czy Jurka Owsiaka.

13 stref tematycznych było podzielonych na obszary: beauty, design, finanse, gaming, kulinaria, lifestyle, moda, motoryzacja, rodzina, rozrywka, sport, technologia, travel.

Więcej -> https://www.seebloggers.pl

Redakcja: Centrum Promocji