Ponad 1 000 000 złotych z MINIATURY dla UŁ

Uniwersytet Łódzki znalazł się na drugim miejscu w Polsce pod względem liczby wniosków, które otrzymały dofinansowanie w konkursie MINIATURA organizowanym przez Narodowe Centrum Nauki. O dofinansowanie na badania naukowe starało się w pierwszej edycji konkursu ponad 130 jednostek naukowych. Uczelnia otrzyma z NCN ponad milion złotych.

Wnioski można było składać od kwietnia do grudnia 2017. Uniwersytet Łódzki zdobył dofinansowanie na realizację 39 projektów naukowych. Lepszy wynik miał tylko Uniwersytet Jagielloński (NCN dofinansuje tam 40 projektów). Nasza Uczelnia wyprzedziła między innymi Uniwersytet Warszawski, Gdański, UAM czy SGGW.

Konkurs MINIATURA ma wspierać naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami grantów NCN. Mogą w nim wziąć udział osoby, które stopień doktora otrzymały w ciągu ostatnich 12 lat.

MINIATURA pokrywa koszty badań wstępnych (to zdecydowana większość dofinansowanych projektów), pilotażowych, kwerend, staży naukowych czy wyjazdów badawczych. Projekt naukowy nie może zająć więcej niż rok, a maksymalna wysokość dofinansowania to 50 tysięcy złotych. Prawie połowa wniosków UŁ jest bliska tej sumie. Rada Narodowego Centrum Nauki przeznaczyła łącznie na dofinansowania w konkursie 30 milionów złotych.

Redakcja: Centrum Promocji