23 listopada, 2017 r.

Porady dla studentów z zagranicy

fot. Maciej Andrzejewski, UŁ

2 listopada (sobota) na parterze Wydziału Filologicznego wszyscy zagraniczni studenci UŁ będą mogli skorzystać z porad urzędników z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego. Od godz. 8.00 do 16.00 wszyscy zainteresowani zaczerpną informacji na temat legalności i pobytu w Polsce.

Zagraniczni studenci mogą przynieść swoje dokumenty w celu weryfikacji, czy spełniają one wymogi do otrzymania karty. Dodatkowo przedstawiciele urzędu wskażą, jak wypełnić wniosek i rozwieją wątpliwości dotyczące pobytu w Polsce na stałe.

Pracownicy Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi pomogą i odpowiedzą na pytania np.:

- Co zrobić, gdy kończy Ci się wiza?

- Jak wnioskować o kartę pobytu?

- Jaki jest następny krok po złożeniu wniosku o kartę?

Podobna inicjatywa miała miejsce w ubiegłym roku na Wydziale Zarządzania UŁ – zgromadziła ponad 200 naszych studentów z zagranicy.

Poprzednia wiadomość Łódzkie Dni Informatyki – wydarzenia, wykłady, warsztaty
Następna wiadomość UŁ dla Aglomeracji Łódzkiej