Prezes wyszkoli studenta – Mentoring VIP UŁ

Zdolni studenci mogą bardziej świadomie zacząć karierę zawodową dzięki wsparciu menedżera, dziennikarza, prawnika, wykładowcy czy sportowca z ogromnym doświadczeniem. To sedno programu Mentoring VIP, który po raz piąty rozpoczął właśnie Uniwersytet Łódzki. Podczas uroczystości w Pałacu Biedermanna pary mentor-mentee spotkały się po raz pierwszy. Przed nimi pół roku spotkań i współpracy.

Mentoring to minimum 6 spotkań, podczas których studenci mogą zdobyć cenne doświadczenie, poradę, a nawet praktyczną wiedzę dotyczącą swojego wymarzonego zawodu. Mogą wtedy zweryfikować, czy na pewno chcą iść wybraną przez siebie drogą. Czasem okazuje się, że mentor potrafi znaleźć w podopiecznym zupełnie inne predyspozycje. Każdy przypadek jest nieco inny, metody szkolenia również - wszystko zależy od mentorów.

Do piątej edycji zgłosiło się 31 mentorów. To liderzy takich firm jak KGHM, Amcor, Deloitte, Grupa Azoty, Accenture czy Nordea. Wśród szkolących są również przedstawiciele świata kultury, dziennikarze, politycy i sportowcy. Niektórzy z nich wzięli pod swoje skrzydła więcej niż jednego mentee. Finał programu, już tradycyjnie, w czerwcu przyszłego roku.

Spotkanie w Pałacu Biedermanna było również okazją do wręczenia kolejnych tytułów Absolwenta VIP Uniwersytetu Łódzkiego. Symbole uznania - ręcznie wyrabiane jabłka - otrzymali Agnieszka Belowska-Gosławska z Banku Nordea, Janusz Idczak, szef Mendeléz International i Paweł Mortas, prezes Grupy Azoty.

Chciałbym podziękować tym Absolwentom VIP, którzy zgodzili się zostać mentorami. Jestem im wdzięczny, że chcą dzielić się wiedzą jak osiągnąć sukces w różnych branżach - powiedział Rektor UŁ prof. Antoni Różalski.

W Pałacu Biedermanna wręczono również stypendia Santander Universidades. Jednorazowe stypendia w wysokości 2.500 zł od trzech lat otrzymują studenci zaangażowani w działalność naukową i organizacyjną na uczelni oraz poza nią. Tylko w tym roku stypendia te odebrało już 37 studentów i studentek Uniwersytetu Łódzkiego. A to z pewnością nie ostatnie takie nagrody.

Relacja Foto

Mentorzy V edycji projektu mentorskiego:

1. Przemysław Andrzejak - Prezes Zarządu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

2. Agnieszka Belowska-Gosławska - Head of FACTA/CRS Nordea Bank AB S.A.

3. Krystian Bestry - Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny, Adaptive SAG

4. Michał Bielawski - Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Finansowy Adaptive SAG

5. Marzena Bomanowska - Dyrektor Muzeum Kinematografii w Łodzi

6. Jolanta Chełmińska - Doradca Marszałka WŁ ds. współpracy z samorządami

7. Malwina Choińska - Dyrektor Działu Audytu Deloitte Polska

8. Bartłomiej Cyganek - Dyrektor Personalny Amcor

9. Radosław Domagalski-Łabędzki - Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

10. Robert Fintak - Prezes Zarządu Terra Hexen Sp. z o.o.

11. Prof. Anna Fornalczyk - Comper sp.j. Fornalczyk i Wspólnicy

12. Krzysztof Garbacz - Dyrektor Departamentu Sprzedaży Detalicznej PKO Bank Polski S.A.

13. Jacek Grudzień - Dyrektor TVP Łódź (2012-2016)

14. Michał Hertel - Dyrektor Marketingu i Działu SEO/SEM, MakoLab S.A.

15. Janusz Idczak - Dyrektor Zarządzający Polski i Krajów Bałtyckich Mondelēz International

16. Bartłomiej Jaros - Kierownik Zespołu, Nordea Bank AB S.A. Oddział w Polsce

17. Iwona Jasińska - HR Manager Albéa Poland Sp. z o.o.

18. Ryszard Jędrzejczak - Prezes Zarządu Exalo Drilling S.A. (2014-2016)

19. Marcin Kaczmarek - Head of FX/MM Services Nordea Bank AB S.A.

20. Wiesława Kuberska - Prezes Zarządu Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" Łódź

21. Dariusz Lis - Prezes Zarządu i Właściciel Spółki InnoMentors Sp. z o.o.

22. Mikołaj Ługowski - Dyrektor Zarządzający Nordea Bank AB S.A.

23. Szymon Midera - Prezes Zarządu Shumee S.A.

24. Marcin Miller - Manager Accenture Polska Sp. z o.o.

25. Paweł Mortas - Prezes Zarządu, Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.

26. Małgorzata Niemczyk - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencji

27. Michał Sopiński - Wiceprezes Zarządu MS POS Poland Sp. z o.o.

28. Anna Maria Wesołowska - Sędzia Sądu Okręgowego w Łodzi, IV Wydział Karny

29. Piotr Wesołowski - Zastępca Redaktora Naczelnego łódzkiej redakcji "Gazety Wyborczej"

30. Aneta Wilmańska - Dyrektor Przedstawicielstwa PGNiG S.A. Brukseli

31. dr Jarosław Wojcieszek - Dyrektor Zarządzający Biznes Partner