17 stycznia, 2018 r.

Prof. Adam Mariański przewodniczącym KRDP

W ubiegły weekend 12-14.01.2018 r. odbył się w Warszawie V Krajowy Zjazd Doradców Podatkowych. W wyniku głosowania nowym przewodniczącym Krajowej Rady Doradców Podatkowych został Adam Mariański z Łodzi – profesor nadzwyczajny w Katedrze Prawa Podatkowego Uniwersytetu Łódzkiego, doradca podatkowy z dwudziestoletnim stażem, partner zarządzający w Mariański Group.

Prof. Mariański został wybrany na czteroletnią kadencję. Nowy przewodniczący zapowiedział starania o podniesienie prestiżu doradcy podatkowego wśród innych zawodów zaufania publicznego.

– Chciałbym, aby doradca podatkowy był niezbędny nie tylko każdemu przedsiębiorcy, ale też każdej rodzinie – powiedział prof. Mariański podczas debaty zjazdowej.

Prof. Adam Mariański jest autorem ponad 200 publikacji z zakresu prawa podatkowego. Jest członkiem zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Podatkowego w Polsce, oddziału International Fiscal Association (IFA). Specjalizuje się w podatku dochodowym od osób prawnych, odpowiedzialności osób trzecich, sukcesji biznesu, kontrolach i postępowaniu podatkowym oraz w ochronie praw jednostki w prawie podatkowym.

Materiał źródłowy: Mariański Group

Poprzednia wiadomość Mistrzowska popularyzacja nauki